Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Encyklopedyczny Atlas Świata motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Encyklopedyczny Atlas Świata

PRACA ZBIOROWA

9788379125142

Nowy

DEMART

13 egz.

ENCYKLOPEDYCZNY ATLAS ŚWIATA to dzieło jedyne w swoim rodzaju.

Więcej szczegółów

139,93 zł

199,90 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 376
Szerokość (mm) 295
Wysokość (mm) 385
Grzbiet (mm) 31
Wymiary 295 x 385 x 31 mm
Oprawa twarda
Wydawca DEMART

ENCYKLOPEDYCZNY ATLAS ŚWIATA to dzieło jedyne w swoim rodzaju. Wyróżnia je zarówno okazały format: 285 x 375 mm, jak i szlachetna oprawa oraz ZAWARTOŚĆ. To sprawia, że atlas nie ma żadnej konkurencji na polskim rynku. Bardzo szczegółowym mapom poszczególnych części świata – w dodatku opracowanym w dość dużych skalach – towarzyszą starannie dobrane fotografie z podpisami dostarczającymi dodatkowych informacji oraz opisy charakteryzujące kontynenty lub ich części, w tym państwa przygotowane przez geografów. Te trzy elementy: mapy, zdjęcia i komentarze czytelnik ma przed oczami po otwarciu atlasu na dowolnej „rozkładówce”, czyli jednocześnie widocznych dwóch sąsiadujących ze sobą stronach! Kolejnym atutem atlasu jest obszerna część z Polską zawierająca wiele map o interesującej tematyce np. związanej z turystyką. Tu warto zaznaczyć, że nazewnictwo w atlasie jest oparte na nazwach oryginalnych zapisanych alfabetem łacińskim, ale wszędzie gdzie były do tego naukowe podstawy dodano też nazwy polskie. Wyłącznie polskie nazwy występują na morzach i oceanach.

Bardzo ciekawą część stanowi encyklopedyczny dodatek o państwach, w tym nieuznawanych na arenie międzynarodowej i terytoriach zależnych zawierający podstawowe aktualne dane społeczno-ekonomiczne oraz historię kraju. Z kolei „Świat w liczbach” podaje najważniejsze informacje o: Układzie Słonecznym, planecie Ziemi, w tym rekordy naturalne i wśród obiektów stworzonych przez człowieka. Atlas zamyka obszerny indeks nazw geograficznych zawierający ok. 73 tys. rekordów.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Encyklopedyczny Atlas Świata

Encyklopedyczny Atlas Świata

ENCYKLOPEDYCZNY ATLAS ŚWIATA to dzieło jedyne w swoim rodzaju.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii