Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Żuraw z origami. Opowieść o Józefie Rotblacie Zobacz większe

Żuraw z origami. Opowieść o Józefie Rotblacie

ROSZAK JOANNA

978-83-66143-04-3

Nowy

POGRANICZE

18 egz.

31,50 zł

45,00 zł

-30%

Autor ROSZAK JOANNA
Rok wydania 2019
Ilość stron 364
Wymiary 165 x 240 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca POGRANICZE

Gdy zaczynałam pracę nad książką, chciałam przede wszystkim wypełnić liczne białe plamy pozostałe w wiedzy o polskich wątkach życia Józefa Rotblata, będącego wówczas w kra ju urodzenia postacią nie tyle zapomnianą, co raczej nie znaną. Wiele obrazów nie miało ostrości, poszlaki powoli zamieniły się w szlaki, pozwalały zbudować pełniejszy portret. W owej archeologii dzień po dniu ukazywał się żydowski los. Planowałam pisać historię Rotblata, zaczęłam opowiadać dzieje jego rodziny.
Materiały biograficzne związane z Rotblatem tworzą bazę danych, którą można wykorzystywać na rozliczne sposoby; konstruować opowieść miłosną (po śmierci Toli Józef Rotblat nie ożenił się powtórnie, ich listy, wymieniane w pierwszych latach wojny, są przejmującym świadectwem dojrzewającej miłości), kryminalną i sensacyjną. Nade wszyst ko pozwalają opowiedzieć historię o dzielnym czło wieku, który w roku 1945 stracił to, w czym pokładał na dzieję: żonę oraz wiarę w naukę i sumienie naukowców.

Joanna Roszak      

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Żuraw z origami. Opowieść o Józefie Rotblacie

Żuraw z origami. Opowieść o Józefie Rotblacie

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii