Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Najdorf o Najdorfie Zobacz większe

Najdorf o Najdorfie

NAJDORF LILIANA

978-83-62908-80-6

Nowy

PENELOPA

5 egz.

Są to wspomnienia córki o genialnym Ojcu - szachiście i o Ojcu o nietuzinkowej osobowości...

Więcej szczegółów

19,99 zł

29,40 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor NAJDORF LILIANA
Ilość stron 160
Wymiary 160 x 230 mm
Wydawca PENELOPA

Są to wspomnienia córki o genialnym Ojcu - szachiście i o Ojcu o nietuzinkowej osobowości.

Arcymistrz Mieczysław Najdorf urodził się 15 kwietnia 1910 r. w Grodzisku Mazowieckim. Swój pierwszy turniej szachowy rozegrał 1930 r. na Mistrzostwach Warszawy. Zajął tam II miejsce. W kolejnych latach występował z sukcesem w wielu turniejach.

W 1944 r. został obywatelem Argentyny i jako Argentyńczyk polskiego pochodzenia należał do ścisłej, światowej czołówki. Według retrospektywnego systemu Chessmetrics, najwyżej sklasyfikowany był w lipcu 1946 r. Zajmował wówczas 2 miesce na świecie, za Michałem Botwinnikiem.

Czternastokrotnie wystąpił na olimpiadach szachowych. Trzy razy reprezentował Polskę, a jedenaście razy wystąpił w barwach Argentyny.

Był rekordzistą, jeśli chodzi o grę w symultanach.

W 1930 r. Mieczysław Najdorf rozegrał w Warszawie partię, która przeszła do historii królewskiej gry jako "polska nieśmiertelna partia".

Podobne powodzenie osiągnął w interesach, w branży ubezpieczeniowej. Po wojnie był jednym z najzamożniejszych Argentyńczyków.

Zmarł 5 lipca 1997 r. w Maladze w Hiszpanii.

Na zakończenie wspomnień Liliana Najdorf umieszcza kilka partii szachowych. Tych, których sława nie przebrzmiała do dzisiaj.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Najdorf o Najdorfie

Najdorf o Najdorfie

Są to wspomnienia córki o genialnym Ojcu - szachiście i o Ojcu o nietuzinkowej osobowości...

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii