Brak produktów
Harley Rustad - kanadyjski dziennikarz
Patti Smith (ur. 1946) - pisarka, poetka, wokalistka i artystka wizualna, jedna z najważniejszych kobiet w historii rocka. Zdobyła uznanie w latach siedemdziesiątych dzięki pionierskiemu łączeniu poezji i muzyki.
"Od dawna czekałem na książkę, która pokaże początki rapu na szerokim społecznym tle. Kalinowski pisze o osiedlach, na których się wychował, zajmuje się nie nie tylko tym, kto i kiedy pierwszy puścił w radiu "Fuck the Police", ale dlaczego HWDP było kluczowym hasłem transformacji." Max Cegielski
Tomasz Słomczyński - dziennikarz, autor książek "Zapytaj jeża i inne historie", "Miejsca przeklęte" oraz "Kaszebe", współautor książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim"
Charlie LeDuff - amerykański pisarz i reporter. Autor min. Detroit wyróżnioną Nagrodą Pulitzera
Eduardo Halfon (ur. 1971) - gwatemalski pisarz zaliczany do grona najciekawszych współczesnych autorów latynoamerykańskich
Jess Zimmerman, podążając ścieżką "herstorii", wywraca mitologię grecką do góry nogami. Brawurowo miesza porządki - antyk i współczesność, fakt i fikcję, sferę publiczną i prywatną.
Ryszard Koziołek - literaturoznawca, eseista, rektor Uniwersytety Śląskiego, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa UŚ.
Łukasz Drozda - politolog i urbanista
"To powieść przełomowa dla czarnej i białej Australii" Richard Flanagan
Jenn Shapland - amerykańska pisarka, eseista i artystka
John Vaillant - amerykańsko-kanadyjski pisarz i dziennikarz
"Medycyna chce wyleczyć to, co nieuleczalne. Śmierć. W rezultacie zamiast ujmować cierpienia, mnoży je i potęguje. Wspiera ją kultura, która uznała starość za anomalię." Justyna Dąbrowska
Dziewczynki Weroniki Murek to zbiór esejów, które wyzwalają tytułowe bohaterki z trujących kulturowych przekonań, że są niepoważne i nic nie znaczą. W błyskotliwej i niesfornej narracji autorka odzyskuje to, co w dziewczynkowatości najcenniejsze: marzenie, które jeszcze przed chwilą zdawało się tylko kaprysem.
Co takiego jest w Hopperze? Raz na jakiś czas pojawia się artysta, który wyraża pewne doświadczenie, niekoniecznie świadomie czy celowo, ale z taką przenikliwością
Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów
Co nauka mówi o rasie chorobie inteligencji i płci
Kolker zręcznie łączy przejmującą historię rodziny Galvinów, którą opisuje szczegółowo i z ogromną empatią, z fascynującymi dziejami psychiatrii. Ale W ciemnej dolinie ma również trzeci wymiar – to socjologiczny portret Ameryki drugiej połowy XX wieku, jej pragnień, ambicji i wypieranych problemów.
Pierwsze wydanie w przekładzie z języka hebrajskiego
Kto rządził w domu António de Oliveiry Salazara, dlaczego João Soares został tylko w piżamie, co słychać wewnątrz fortu w Caxias, kogo Eryk zabiera ze sobą do Angoli, dlaczego Kinkas spędzał całe dnie na cmentarzu, a dom Rui przypominał pomnik?
Seria wydawnicza: ReportażTłumaczenie: Bohdan Maliborski
A hipopotamy żywcem się ugotowały to opowieść o wydarzeniach poprzedzających tę zbrodnię, jednocześnie zaś wczesna próba talentu artystów, którzy przeszli do historii jako czołowi przedstawiciele Beat Generation.
Norweska dziennikarka Lene Wold na przykładzie historii Rahmana, Aiszy i Aminy próbuje zrozumieć, co kieruje Jordańczykami, którzy w XXI wieku wciąż kultywują krwawą tradycję honorowych zabójstw.
Niezwykły zapis podróży na Wschód – podróży we wspomnienia do obrazów z dzieciństwa spędzanego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis-chana, tam, gdzie historia jest jak geologia i tektonika: nieunikniona, nieprzewidywalna, miażdżąca, tam, gdzie lucyferycznym blaskiem świeci nowa potęga – do Rosji, Chin i Mongolii.