Brak produktów
Wydawcy
W swojej nowej opowieści Olga Tokarczuk i Joanna Concejo (znane jako współautorki "Zgubionej duszy”, wyd. Format 2017) zabierają nas w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy, w których przypadło nam żyć – z rozbuchanym "ja”, natręctwem autoprezentacji, kultem młodości, imperatywem szczęścia i obsesją lansu. Czy wyjdziemy z tego świata cało?
Oboje są przekonaniże połączyło ich uczucie nagłe.Piękna jest taka pewność,ale niepewność piękniejsza.
„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” pozwala nam się zanurzyć w świecie fizyki i astronomii, wybrać się w świat podróży w czasie, czarnych dziur, ciemnej materii, cząstek, które przenikają ciebie i całą Ziemię oraz – nie uwierzycie! – w świat nieskończonej liczby innych wszechświatów, z nieskończoną liczbą innych nas… Naprawdę!
Nikt wcześniej tak ciekawie nie opisał ewolucji !!!!
Pierwsza książka Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności.
Po "M jak morze”, "Zgubionej duszy” (z tekstem Olgi Tokarczuk) i "Księciu w cukierni” (z tekstem Barka Bieńczyka) Joanna Concejo wraca z opowieścią o pięknie, które rodzi się z tego, co zwyczajne, o bogactwie, które skrywa każdy z nas.
Ciało. Ty i miliardy twoich mieszkańców to książka o twoim organizmie.
Przed wami wyprawy w przeszłość, do światów równoległych, w głąb przestrzeni kosmicznej, do baśniowych miejsc, które możecie przemierzać na grzbietach niesamowitych istot.
„Gdybym była książką” to hołd złożony książce i czytaniu, rzecz ponadczasowa, która powinna znaleźć się na każdym książkowym regale – zarówno w dopiero powstającej, świeżej biblioteczce młodego czytelnika, jak i w pokaźnych zbiorach doświadczonego bibliofila.
O M. wiemy niewiele. Znamy tylko inicjał jego imienia, wiemy, że już nie jest dzieckiem, ale jeszcze nie jest dorosły....
Wiktor, który uwielbia polować, od dawna marzył o ustrzeleniu geparda. Kiedy w końcu mu się to udaje, ze skóry ofiary robi sobie mięciutki dywan. Szczęście Wiktora nie trwa jednak długo – w nocy śnią mu się koledzy zabitego geparda. Są zrozpaczeni z powodu utraty swojego przyjaciela.
Dyktator to nie jest książka historyczna. To wielki znak zapytania o nasze prawa, o wolność. No i jak wszyscy wiemy: to, co zostawimy cuchnące i w stanie gnicia, samo się nie wyczyści, raczej zacznie wydzielać truciznę i szybko, acz niepostrzeżenie, rozprzestrzeniać wokół nas….
Bookface. Księga twarzy pisarzy Tomasza Brody jest spełnieniem fantazji o pisarskim, całkowicie współczesnym dialogu – wyobraźmy sobie, że największe sławy literatury publikują posty: zwierzają się z problemów, udzielają porad kolegom po fachu, licytują się o to, czyja wielkość jest większa.
Słownik, w którym przedstawione są słynne zjawiska, zwyczaje, środowisko krajów niemieckojęzycznych. Historia, geografia, ludzie sztuki, naukowcy przybierają kształt liter, które opowiadają o słowach. Książka poetycka z dużą ilością informacji.
Bohaterami tej przezabawnej, nieco magicznej, ale przede wszystkim pełnej czułości historii są bracia bliźniacy, którzy jak tylko wyskakują z brzucha mamy, przebojem wkraczają w świat, nie szczędząc przy tym nieco pogubionych dorosłych.
A może by tak porozmawiać z dziećmi o ekologii, ale zrobić to z dużą dozą wyobraźni i humoru?
Jeśli wiosna, to rower. A jeśli rower, to przygoda. Poznajcie sympatycznego, łagodnego z natury Lisa, postać o wielkim sercu, która zaczyna swój wyścig życia. Na kolarzówce. Czy wyścig będzie jednak zwykłą sportową konkurencją?
„Gdzie jest moja córka?” Iwony Chmielewskiej, trzykrotnej laureatki Bologna Ragazzi Award, to książka zbudowana na serii patchworków i kolaży oraz ich rewersów.
Jeśli chcecie w zabawny sposób pokazać, jak z małych rzeczy czasem biorą się poważne konsekwencje, nie szukajcie dalej niż w „Dziurze ”norweskiego pisarza i ilustratora Øyvinda Torsetera. Ta stylowa książka-obiekt, z wywierconą na wylot przez środek tomu dziurą, sprawia, że czytelnicy łapią dowcip od samego początku… Osobliwa, poruszająca historia! „The Wall Street Journal”
Wielkie filozoficzne pytania są wciąż takie same - zadawaliśmy je dwa tysiące lat temu, zadajemy i dziś, bez względu na to, czy mamy osiem czy osiemdziesiąt lat. Tomi Ungerer odpowiada na nie w sposób zaskakujący i zabawny, prowokując do myślenia i zawsze dostarczając inspiracji.
Włoska ilustratorka Beatrice Gasca Queirazza „ubrała” jeden z najpiękniejszych wierszy polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej w serię rysunków, które możemy oglądać złożone pomiędzy okładkami lub w postaci wstęgi o długości ponad 6 metrów.
W ogromnej torbie listonosza Artura wśród wielu przesyłek i kart pocztowych jest jeden szczególny list. Tajemniczy. Zagadkowy. List zjawa! Kto go nadał? Do kogo? W jakim celu? Artur musi się dowiedzieć. Chce rozwiązać tę niezwykłą zagadkę.
Seria „Historyjki na raz” to krótkie opowiastki do czytania w każdej wolnej chwili: między zupą a drugim daniem, na przerwie w szkole, w kolejce do dentysty i wszędzie, gdzie Ci się tylko podoba.
Subtelna narracja Emmanuelle Pagano wypływa wprost z serca. Autorka opowiada nam historię miłości, która z jednej strony jest niepokojąca, z drugiej – ożywcza i ocalająca.Niezależnie od tego, czy opisuje fizyczne tortury i cierpienie ciała, czy pejzaż gór w Ardèche,jej pisarstwo to zmysłowość w czystej formie. („Télérama”)
Biorąc książkę do ręki, będziesz miał(a) wrażenie, jakbyś wyjął(ęła) ją ze starej skrzyni skarbów. Starannie wydana, wydrukowana na pięknym papierze, mieni się złotem. Książka-klejnot.
Na „Opowiastki przyrodnicze” składają się portrety zwierząt kreślone ze szczególnym spojrzeniem, czułym sercem i subtelnym poczuciem humoru.
Ona – starsza siostra. On – młodszy brat. Ile w ich życiu dziwnych historii, śmiesznych historyjek, krótkich i szybkich, historyjek na raz! Ona sama zresztą wszystko chciałaby szybko – spieszy jej się do wygłupów, żarcików, kawałów, kłamstewek, kaprysów, gderania, zrzędzenia… Do dorosłości.
Od autora:"Oto obrazkowa opowieść o edukacji plastycznej w Polsce od Władysława Gomułki do Jarosława Kaczyńskiego. O poszukiwaniu autorytetów i swojego miejsca w nowym mieście. O wykładowcach z Akademii Sztuk Pięknych, o kolegach i koleżankach z akademika. I o tym, czego się dziś najbardziej boję – ja, belfer.Wyciskam z siebie sok, nabijam nim marker i opowiadam tę historię."
Akcja jest wartka i pełna zwrotów, roi się tu od barwnych postaci, dziwaków i outsiderów, a młody czytelnik oswaja niełatwe tematy: zakłamanie, upływ czasu, samotność. Zdarzenia toczą się szybko, w aurze – jak zwykle u Klimko-Dobrzanieckiego – dramatu podszytego humorem, gdzie grozę chwili rozładowuje skrząca się inteligencją ironia i zdrowy śmiech.
I znów Tomi Ungerer funduje nam potężną dawkę optymizmu! Opowiadania powstały w latach 60., zaraz po bestsellerowych Przygodach rodziny Mellopsów.
W sekretnej piwnicy pod altanką Hidde, dziesięciolatek, przechowuje kolekcję owadów. To jego sekretne „laboratorium”, gdzie hoduje swoje ukochane ślimaki, pasikoniki i jelonkowate. Szczęśliwie oddaje się swojej pasji do momentu, kiedy jego starszy brat zaczyna mu wygrażać – chce zająć piwnicę i urządzić w niej salę prób swojego zespołu. Między braćmi wybucha wojna. Hidde nie ma szans.
Wskakuj do nory białego królika, weź łyk napoju z fioletowej butelki, poznaj pomarańczowego kota, niebieska gąsienica, szalonego kapelusznika… Poznajesz ten świat? To „Alicja w Krainie Czarów” – w specjalnym wydaniu, dla najmłodszych czytelników, już od pierwszego roku życia.
Henio uwielbia książki. Ale nie tak, jak lubimy je ty czy ja. O nie. Trochę inaczej. Henio uwielbia je zjadać. Pożera je wszystkie, jak leci: słowniki, encyklopedie, poradniki. Im więcej zjada, tym staje się mądrzejszy. Czy Henio zostanie najmądrzejszym chłopcem świata?
Czy wiedzieliście o tym, że wystarczy odrobina magii i szczęścia, by w Waszym życiu pojawił się wymyślony przyjaciel? Fred jest najlepszym wymyślonym przyjacielem z wszystkich, których można by sobie wymarzyć. Jest tylko jedna rzecz…
„Książkę można wymyślić o wszystkim” – mówi Iwona Chmielewska w pierwszych słowach swej ostatniej książki.
Ta książka to forma łamigłówki, zabawy z wyobraźnią. Głównym bohaterem jest czas, a właściwie zmiana, jaką czas ze sobą niesie. Każda para ilustracji przedstawia ten sam przedmiot, zdarzenie czy istotę, ale w dwóch odsłonach, oddalonych od siebie w czasie.
Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk styl!