Brak produktów
Książka w całości poświęcona jest skrajnej przemocy, dokonywanej przez dzieci i młodzież, najczęściej w szkołach. Jej stale nasilająca się fala każe prowadzić badania i poszukiwać wszelkich środków zapobiegawczych, które mogłyby przyczynić się do jej obniżenia. Dlatego też głównym celem autora stało się opracowanie schematu, dzięki któremu można przewidywać zagrożenie potencjalnego morderstwa.
"Im dłużej studiuję sprawy skrajnych morderstw, jak seryjne czy masowe, tym częściej, paradoksalnie, przerażony jestem zabójstwami jednokrotnymi. Seryjnego mordercę bowiem, wbrew pozorom i jak mi się wydaje, łatwiej zrozumieć, niż takiego człowieka, który za jakieś słowo, a nawet za krzywe spojrzenie, może zabić i często zabija (...).
Książka "Kontrowersje wokół seryjnych morderców na przykładzie Zdzisława Marchwickiego" to literatura faktu. Małgorzata Piwowarczyk sięgnęła do sprawy Zdzisława Marchwickiego - jednej z najgłośniejszych spraw w powojennej Polsce. Autorka w swojej książce pisze o problematyce seryjnych morderców.Analizuje ich pod kątem psychologicznym, socjologicznym i psychiatrycznym.
"Porwania w celu wymuszenia okupu: studium kryminalistyczne" otrzymała nagrodę za najlepszą monografię roku 2010, przyznaną przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne Dogłębne studium zjawiska porwań dla okupu, w którym po teoretycznym i prawnokarnym wprowadzeniu w tytułową problematykę, autor opisuje badania własne, przeprowadzone na aktach 53 spraw z art 252 K k.
Józef Gurgul - dr nauk prawnych, Prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie (1960 - 1965), Prokurator Prokuratury Generalnej (1966 - 1989) i ostatecznie, Prokurator w Ministerstwie Sprawiedliwości do 1991 roku, kiedy to odszedł na emeryturę.
31 sierpnia 1966 roku, o godzinie 12:09, z wieży w Austin padł pierwszy strzał Po 96 minutach śmierć poniosło 14 osób, 31 było rannych
Kolejna, po „Diagnozie ryzyka samobójstwa”, praca na ten ważny temat. Tym razem, autor rozpatruje kontekst tzw. „zaburzeñ depresyjnych” i ich związku z samobójstwem.
"Anioły śmierci", "Krwawe opiekunki", "Czarne wdowy", to część bohaterek tej książki. Kobiety zabijające w serii: mężów, dzieci, pacjentów - zazwyczaj ludzi sobie znanych, należą do najrzadszego typu zbrodniarek znanych kryminologii.
Obecnie, zainteresowanie seryjnymi mordercami spada, na rzecz masowych morderców. Być może dlatego, że to właśnie oni mogą przyjść do naszego miejsca pracy, na uczelnię, wsiąść razem z nami do pociągu, samolotu, autobusu i zabić nas wszystkich detonując bombę, lub pozbawiając życia kierowcę, czy pilota.