Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Książki o naukach ścisłych i przyrodniczych, które mamy w ofercie naszej księgarni, to pozycje kierowane zarówno do specjalistów, jak i pasjonatów.
Ilustrowany inwentarz ptaków zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata.
Ilustrowany inwentarz kwiatów zawiera opisy i wizerunki 65 gatunków kwitnących roślin dzikich i hodowlanych.
Pobudzeni to pasjonująca, dowcipna i szokująca opowieść o historii endokrynologii. A także o tym, że bywamy zaledwie marionetkami we władzy adrenaliny, oksytocyny, estrogenu czy testosteronu.
Uzasadniona obawa czy kaprys klasy średniej? Prawdziwe zagrożenie czy brak wiedzy? Wirus paniki to opowieść o tym, jak strach potrafi pokonać rozsądek, a emocje – logikę
"Demaskowanie fałszywości ekologicznych upiorów nie jest bynajmniej łatwe, bo zgodnie z tzw. prawem Brandoliniego, energia potrzebna do obalenia bzdury jest o rząd wielkości wieksza niż potrzeba jej wyprodukowania." Fragment książki.
Manifest zwierząt powstał dla wszystkich – zwierząt i ludzi. Przedstawia sześć zasad, na których skorzysta każdy, bo humanitarne traktowanie zwierząt może przynieść obopólne korzyści.
Odkrycie globalnego ocieplenia, które jest spowodowane antropogenicznym wzrostem stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, uświadomiło nam, że jesteśmy w stanie zmieniać klimat na skalę całego globu.
Dwa główne tematy ksiązki to stan wegetatywny człowieka i śmierć mózgowa. Czy wiesz o tym choćby to, co zawarto w poniższych fragmenyach ksiażki?
REPRINT. Autor w swoich badaniach nad roślinami korzystał z dawnej, najwybitniejszej, literatury dotyczącej tego tematu.
Trenuj z autorką bestsellerowego Mózg rządzi!
Czy mózg można wytrenować? Czy potrafimy uaktywnić jego części, których zazwyczaj nie używamy? Jak właściwie działa mózg? Kaja Nordengen w przyjazny sposób odkrywa tajemnice tego niezwykłego narządu.
Podstawowym celem publikacji jest określenie znaczenia walki i wojny informacyjnej dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w warunkach społeczeństwa informacyjnego i radykalnego wzrostu znaczenia informacji jako czynnika strategicznego.
Celem publikacji jest wyjaśnienie roli informacji niejawnych we współczesnym państwie poprzez pryzmat zderzenia bezwzględnych, opartych na przepisach prawa, procedur ochronnych z samymi zasobami chronionymi, ulegającymi ciągłej relatywizacji w aspekcie ich wartości.
Spotkania z syberyjskimi tygrysami i lampartami amurskimi, tropienie łosi i nocne polowanie na jelenie, dramatyczna wyprawa przez góry Sichote Alin – to tylko niektóre z licznych przygód autora w syberyjskiej tajdze. Krainie dzikiej i pięknej, a zarazem śmiertelnie niebezpiecznej…
"Krąg" nieświadomie kojarzy się ze spójnością. Przywodzi na myśl jedność elementów, które okala. Interpretacja jego symboliki nie nastręcza nikomu trudności. (...)
Rola gazu ziemnego jako surowca energetycznego w zamożnych państwach europejskich staje się coraz ważniejsza. Stopniowa wypiera on tradycyjnie wykorzystywany w północnej i środkowej części Starego Kontynentu węgiel. (...)
Niniejsza książka jest adresowana do trzech grup czytelników.
Książka pod redakcją Roberta Maciejewskiego "Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo fizyczne obiektów w energetyce" to interdyscyplinarne spojrzenie na problematykę cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa fizycznego obiektów mających zastosowanie w szeroko rozumianej dziedzinie energetyki.
Prezentowana pozycja nosi znamiona wydania o charakterze pionierskim. Stanowi propozycję systematyzacji istotnych społecznych kwestii, które wpisują się w koncept potencjalnej strategii przetrwania gatunku ludzkiego.
Co roku w okresie jesienno-zimowym powraca temat smogu, który jest problemem zarówno dużych, jak i małych miast. Czy to przejściowa moda związana z ekologią, czy realne zagrożenie spowodowane obecnością szkodliwych substancji w powietrzu? I wreszcie – czy możemy coś zrobić, by się ochronić przed smogiem?
We współczesnym świecie bezpieczeństwo staje się pojęciem wielowymiarowym. Przez długi okres czasu tę kategorię odnoszono praktycznie tylko do przeciwdziałania i neutralizacji militarnych zagrożeń.
Praca ma charakter przeglądowy i może stanowić wartościowy materiał dla politologów zgłębiających problematykę bezpieczeństwa dla politologów zgłębiających problematykę bezpieczeństwa. Podjęta tematyka jest ważna, aktualna, ale i trudna do badania, z czym Autor poradził sobie na poziomie satysfakcjonującym. - dr hab.inż. Jan Zych prof. UJK
Nasza książka podchodzi do sfery prawa i kultury na zasadzie oddzielenia tego, co związane z prawem, od pozostałych sfer ludzkiej działalności kulturowej. Zabieg taki podjęliśmy nie bez przyczyny – refleksja nad prawniczymi aspektami sieci wydaje się bowiem mocno zaniedbana.
Literatura cyfrowa to swoista hybryda intencjonalnych „społeczności praktyki” (w sensie nadanym temu pojęciu przez Ėtienne’a Wengera) i możliwości nowych mediów. Stąd – jak słusznie zauważa autorka tej książki już na wstępie – „napisana dziś praca teoretyczna, jutro okaże się tylko częścią historii”.
Opłaty celowe, cła, akcyzy, koncesje...-to instrumenty, które determinują, opłacalność zastosowania określonego nośnika energii. Na każdej zakupionej baryłce ropy naftowej państwo zarabia przynajmniej jeszcze raz tyle, ile płaci za nią eksporterowi. Podobne zyski przynosi sprzedaż obywatelom gazu ziemnego
Kruk jest jednym z najinteligentniejszych ptaków i nadal nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Tymczasem kruk to stworzenie wyjątkowe, czego z pisarską swadą opartą na rzetelnej wiedzy dowodzi w tej książce Bernd Heinrich.
Książka ta jest skryptem do przedmiotu Infotechnologie, prowadzonego dla kierunku studiów Biogospodarka prowadzonego wspólnie przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką oraz Wojskową Akademię Techniczną.
Książeczki z serii "Mnożenie i dzielenie" zawierają typowe działania arytmetyczne, a także ciekawe zadania praktyczne i problemowe formie tekstowej, wspierane rysunkami, w postacie grafów, tabelek, schematów itp.
Jak patrzą na świat zwierzęta? Czy pies, kot, osioł potrafią czuć, kochać, śmiać się i płakać? Honorata Korpikiewicz opowiada o świecie wewnętrznym zwierząt.
...Bezpieczeństwo stało się ostatnio jednym z najbardziej nośnych haseł w nauce. Jest to fenomen o złożonej naturze. Wbrew pozorom, nie wynika on ze wzrostu potencjalnych zagrożeń będących pochodną: wojen, lokalnych konfliktów zbrojnych, przewrotów czy ataków terrorystycznych...
...Dziś coraz większego znaczenia nabiera wykorzystanie drewna jak i innych paliw biomasowych w energetyce rozproszonej.
Dwadzieścia lat eksploatacji zbiorników i elektrowni w Pieninach to zarazem dwie dekady gospodarowania jednoosobowej Spółki Akcyjnej Skarbu Państwa, początkowo znanej jako Zespół Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica i Sromowce Wyżne, a od 2004 roku noszącej nazwę Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA.
Przeniesienie kwestii związanych z bezpieczeństwem do przestrzeni badawczej, dotyczącej energetyki, w wielu przypadkach pozbawia dociekania koniunkturalnego charakteru. Przywraca naturalny dla naukowych poszukiwań porządek, w którym poznanie stanowi wartość nadrzędną.
Spotkania z syberyjskimi tygrysami i lampartami amurskimi, tropienie łosi i nocne polowanie na jelenie, dramatyczna wyprawa przez góry Sichote Alin – to tylko niektóre z licznych przygód autora w syberyjskiej tajdze. Krainie dzikiej i pięknej, a zarazem śmiertelnie niebezpiecznej…
Magii Tatr ulega każdy, kto spojrzy na górskie szczyty, ale żeby znaleźć się w gronie prawdziwie wtajemniczonych, trzeba umieć patrzeć tak jak autor tej książki. Wtedy można zobaczyć pluszcza korduska, pomurnika, płochacza, krzyżodzioba, orła szybującego nad granią, świstaki i kozice. Usłyszeć głuszca czy jelenia na rykowisku.
Energia elektryczna już obecnie traktowana jest jako "paliwo" przyszłości. Nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie cokolwiek miało się zmienić. Rewolucja teleinformatyczna, automatyzacja czy też rozwój nowych technologii są przykładami tych okoliczności, które pozwalają rozpatrywać kwestię nie w kategorii prognozy, lecz realizującego się scenariusza.