Brak produktów
Wydawcy
Książki o naukach ścisłych i przyrodniczych, które mamy w ofercie naszej księgarni, to pozycje kierowane zarówno do specjalistów, jak i pasjonatów.
Dwadzieścia lat eksploatacji zbiorników i elektrowni w Pieninach to zarazem dwie dekady gospodarowania jednoosobowej Spółki Akcyjnej Skarbu Państwa, początkowo znanej jako Zespół Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica i Sromowce Wyżne, a od 2004 roku noszącej nazwę Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA.
Przeniesienie kwestii związanych z bezpieczeństwem do przestrzeni badawczej, dotyczącej energetyki, w wielu przypadkach pozbawia dociekania koniunkturalnego charakteru. Przywraca naturalny dla naukowych poszukiwań porządek, w którym poznanie stanowi wartość nadrzędną.
Magii Tatr ulega każdy, kto spojrzy na górskie szczyty, ale żeby znaleźć się w gronie prawdziwie wtajemniczonych, trzeba umieć patrzeć tak jak autor tej książki. Wtedy można zobaczyć pluszcza korduska, pomurnika, płochacza, krzyżodzioba, orła szybującego nad granią, świstaki i kozice. Usłyszeć głuszca czy jelenia na rykowisku.
Energia elektryczna już obecnie traktowana jest jako "paliwo" przyszłości. Nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie cokolwiek miało się zmienić. Rewolucja teleinformatyczna, automatyzacja czy też rozwój nowych technologii są przykładami tych okoliczności, które pozwalają rozpatrywać kwestię nie w kategorii prognozy, lecz realizującego się scenariusza.
Najbardziej aktualna publikacja wydana w 2017 roku, poświęcona Wiśle, królowej polskich rzek.
Oddawana do rąk Czytelników książka-podręcznik zawiera rozwiązania wszystkich zadań z chemii, jakie pojawiły się w pierwszych siedmiu edycjach Olimpiady w latach 2007–2014.
Energetyka i związana z nią problematyka tworzą przestrzeń badawczą, której nie da się przyporządkować jednemu tylko z pól działalności naukowej.
"Energetyka - szanse, zagrożenia, wyzwania" to czwarty już tom cyklu "Bezpieczeństwo energetyczne - rynki surowców i energii".
Forpocztą produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, nie licząc hydroenergetyki, były obiekty wykorzystujące siłę wiatru. Pierwsze sprawne urządzenia o takim właśnie przeznaczeniu pojawiły się jeszcze w XIX wieku.
Ralf Fucks prezes Fundacji im. Heinricha Bolla, wpływowej organizacji działającej w obszarze polityki publicznej, promującej zielone wizje i projekty. Wcześniej jeden z liderów niemieckiej partii Zielonych (Die Grunen) oraz senator ds. rozwoju miasta i ochrony środowiska w Bremie.
Technika nie służy prawidłom gospodarki; to gospodarka poddawana jest narastającej technicyzacji.
„ZAŁOŻENIE, że życie powstało przypadkowo niczym się nie różni od rozumowania, że tornado przechodzące przez samolotowe złomowisko potrafi złożyć boinga 747, gotowego do lotu.”Sir Fred Hoyle, astronom, The Intelligent Universe, 1983
Przyszłość energetyki ma kluczowe znaczenie dla wszystkich.
Przyszłość energetyki ma kluczowe znaczenie dla wszystkich.
Niesłabnąca dynamika procesów mających miejsce na rynkach kapitałowych i surowcowych, tempo postepu technicznego, ciągłe zmiany koniunkturalne determinujące popyt oraz podaż to jedynie jedne z wielu elementów kształtujących dziś energetykę, które pozostają w swojej naturze nieprzewidywalne.
„Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego Facebook jest tak popularny w Polsce, ani pewności, że w dłuższej perspektywie czasowej tendencja ta się utrzyma. W 2013 roku wieszczono rychły upadek tego portalu społecznościowego, jednak prognozy się nie sprawdziły...
"Visual Basic dla Excela w przykładach" to książka, która krok po kroku wprowadza czytelnika w świat tworzenia tak zwanych makrodefinicji w arkuszach kalkulacyjnych Microsoft Excel...
Hasło "Europejski wymiar bezpieczeństwa energetycznego" nie ma swojej literatury przedmiotu, nie znalazło dotąd też swego odzwierciedlenia w publicystyce, jest jednak rozpoznawalne i czytelne. Zawartość merytoryczna jego treści nie nasuwa wątpliwości.
Korekta fotografii w programie GimpNiniejsza publikacja prezentuje różnorodne sposoby korygowania obrazów cyfrowych. Na konkretnych przykładach zostały omówione następujące zagadnienia:modyfikacja kolorystyki, kontrastu i ostrości...
Opracowanie Z dziejów afektu penalnego stanowi trzeci tom serii Kultury Penalne. Tom ten, jak to anonsowaliśmy z Marianem Filarem, ma wprowadzić, mówiąc metaforycznie „głębię” strategiczną do zarysowanego w tomie drugim nowego ujęcia polityki kryminalnej. Tom czwarty, przygotowany przez Jadwigę Królikowską...
Wyniki badań naukowych, które przedostaja sie do dyskursu publicznego na temat bezpieczeństwa energetycznego, przedstawiane są selektywne w zależności od koniunkturalnych potrzeb. Nierzadko prezentowane fragmentarycznie, bez kontekstu...
Wyniki badań naukowych, które przedostaja sie do dyskursu publicznego na temat bezpieczeństwa energetycznego, przedstawiane są selektywne w zależności od koniunkturalnych potrzeb. Nierzadko prezentowane fragmentarycznie, bez kontekstu...
Kiedy jeden z przyjaciół Bernda Heinricha poważnie zachorował, zapytał, czy Heinrich byłby gotów wyprawić mu „zielony pogrzeb” w swojej posiadłości w lasach Maine. To był impuls, który skłonił wybitnego biologa do rozważań nad zagadnieniem fascynującym go od dawna. Czym w świecie zwierząt jest śmierć? Jak różne gatunki traktują przechodzenie na drugą stronę?
In this essay the author puts forward the hypothesis that individual heavenly bodies in a given group may have cycles which synchronise over a greater time period so forming a longer cycle which defines the rhythm of that part of the cosmos.
Album powstał we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, fundacją „Albatros” i Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian”. Najważniejszą częścią publikacji są zdjęcia bociana białego. Część albumowa została podzielona na 4 rozdziały: Przedwiośnie – czas powrotów, Wiosna – czas miłości, Pełnia lata oraz Sierpień – czas odlotów.
Najczęściej odkrycia pojawiają się na styku różnych dziedzin. W tej krótkiej pracy przedstawiona jest interpretacja pewnych zjawisk w kosmosie, które zostały opisane w starożytnych pismach.
Kolejna książka w serii "Hobby" w nowej szacie graficznej. Autorzy omawiają przedstawiciela wiewiórkowatych - burunduka. W książce m.in.: występowanie, wygląd zewnętrzny, charakterystyczne zachowania, wybór zwierzęcia, pomieszczenie dla burunduka, higiena, zdrowie, choroby.
Prezentowana przez dr Gabrielę Kowalską tematyka jest niezwykle ważna, ponieważ podejmując problematykę dzieci chorych na dystrofię i ich rodzin, podejmuje temat szeroki i niezwykle potrzebny.
Wykłady z podstaw informatyki to ważna książka dla wszystkich studentów studiów inżynierskich, uczniów techników i szkół pomaturalnych.
Pindar, jeden z greckich filozofów starożytnych stwierdził, iż „nie ma nic lepszego nad wodę”. Z kolei współczesny hydrolog z Izraela—Uri Szamir—zauważył, że „jeśli jest polityczna wola budowania pokoju, woda nie stanowi przeszkody ku temu.
Książka dotyczy sposobu posługiwania się programem AutoCAD Zawiera prezentację najważniejszych narzędzi stosowanych do tworzenia rysunków 2D wraz z opisem najbardziej przydatnych opcji, jak również zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonania Ostatni rozdział poświęcono na wprowadzenie do grafiki trójwymiarowej na przykładzie tworzenia i modyfikacji brył
W polskich terenach zieleni występują liczne rośliny iglaste - rodzimei obcego pochodzenia. Są one chętnie sadzone m.in. ze względu na zimotrwałość, różnorodność prezentowanych pokrojów i barw. Wytwarzane przez nie kwiaty w większości przypadków są niewielkie. Powoduje to trudności w dostrzeganiu i przyczynia się do małej ich znajomości.
Fotografie zebrane w formie albumu wydanego przez Fundację Bęc Zmiana, opatrzone są tekstami kilkunastu autorów, m in Sylwii Chutnik, Adama Wajraka oraz licznych entuzjastów.
W związku z tym, że coraz więcej jest osób, które wkraczają w numizmatykę, a ostatnia wydana pozycja, która pomagała stawiać pierwsze, często trudne kroki nowym kolekcjonerom, ukazała się wiele lat temu, autorzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, które być może pomoże Wam uniknąć podstawowych błędów i rozczarowań.
Książka przedstawia teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z projektowaniem relacyjnych baz danych W pierwszej części omÓwiono proces tworzenia relacyjnej bazy danych poczynając od modelu pojęciowego, a następnie poprzez normalizację i model logiczny pokazano sposób przejścia do modelu fizycznego
„Tajemnice Przyrody” to seria książek encyklopedycznych dla dzieci i młodzieży. Nowoczesna koncepcja graficzna i syntetycznie podane informacje, to atuty tych książek. A dinozaury – to dziś modny temat.
Do zrozumienia naszej codzienności niezbędne jest uchwycenie mechanizmów funkcjonowania nauki i techniki Tak jak w ciągu ostatnich trzydziestu lat radykalnej przebudowie uległ socjologiczny obraz współczesności, tak samo - a może bardziej - zmieniły się sposoby postrzegania nauki oraz jej wytworów.