Brak produktów
O tym jakim człowiekiem w życiu prywatnym i w górach jest Rysiek Pawłowski, opowiada w swojej kolejnej książce Ryszard Zawada – podróżnik, uczestnik wielu wypraw organizowanych i prowadzonych przez Napała.
Bez znieczulenia, prosto, ale ze swadą – o górach i sobie. Wywiad-rzeka z pięciokrotnym zdobywcą Mt. Everestu to książka i dla tych, którzy pół życia spędzają za biurkiem, marząc o ekstremalnych doznaniach, i dla tych, którzy są gotowi zza biurka po te doznania ruszyć. W Smaku gór Ci drudzy znajdą odpowiedź, czy warto ruszyć z Ryszardem Pawłowskim.
Książka dotyka zagadnień rozwoju człowieku i wychowania poprzez sztukę:przez jej wartości artystyczne i ogólnoludzkie, a także poprzez zrozumienie etapów historii w obszarze mikro (rodzinnym) i makro (światowym)...
"...Książka skierowana nie tylko do pasjonatów, ekspertów i znawców tematu, ale i stale rosnącego grona słuchaczy. Odkrywamy w niej korzenie i ewolucje jazzu oraz biografie najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku...
Katowice i Śląsk, oprócz Wrocławia i okolic, kojarzą się dość stereotypowo:kopalnie, przemysł ciężki i rodowici mieszkańcy,którzy „godajom”. Zupełnie inny obraz tego regionu Polski wyłania się z powieści „Zawsze obcy” Henryka Tomanka.
Posiadasz wrażlwą duszę i chcesz poznać historię wielkiej miłości, rodzącej się w scenerii najwyższych gór świata? Sięgnij po tę książkę!!!
Książka porusza rzadko opisywaną ciekawą tematykę z pogranicza alpinizmu i wysokogórskiej komercji, relacji przewodnik klient. Reporterska formuła dobrze ujawnia relatywizm w postrzeganiu Gór. SMAK GÓR to również subiektywne spojrzenie Pawłowskiego na góry, etykę i życie w ogóle.
Myślisz, że o Tatrach wiesz wszystko? Czy zastanawiałeś się, ile mają lat i jakie tajemnice kryją? Czy wiesz, że Tatry nadal rosną, a w Dolinie Cichej można znaleźć odciski stóp dinozaura?
Książka porusza rzadko opisywaną ciekawą tematykę z pogranicza alpinizmu i wysokogórskiej komercji, relacji przewodnik klient. Reporterska formuła dobrze ujawnia relatywizm w postrzeganiu Gór. SMAK GÓR to również subiektywne spojrzenie Pawłowskiego na góry, etykę i życie w ogóle.
Książka z użycie ciekawej fabuły i narracji, a także współczesnego języka docieka i - jak zdaje - dociera do zdolności i kompetencji przedsiębiorczych, które mogły być udziałem Karola Goduli, Górnoślązaka, pioniera przedsiębiorczości i przemysłowca europejskiego formatu
Czytelniku! Moje bajki napisane są prostym językiem w gwarze śląskiej. Chciałabym, abyś zaczynając bajkę skusił się do przeczytania jej do początku do końca.Są to bajki z mojego dzieciństwa. Starałam się napisać je tak, jak je zapamiętałam, ponieważ uważam, że dwie rzeczy nie mogą zostać zapomniane: bajka i Konstytucja
„Rok 1939, pierwszy września. Zapamiętałem – takie odnoszę wrażenie – głośne wycie syren, głęboki niepokój, wręcz strach. Inaczej wyglądały te wydarzenia z perspektywy 6 lat.
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika jest zapisem niezwykłej podróży autorki w świat dzieciństwa. Sowa, tajemnicza bohaterka opowieści, jest lokatorką opuszczonej wieży, nie znosi hałasu i zgiełku miasta, jednakże nie stroni od kontaktów z ludźmi. Pewnego razu los stawia na jej drodze niesforną dziewczynkę.