Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Badania nad religią przedchrześcijańskich Słowian należą do najbardziej fascynujących, ale i niewdzięcznych prac naukowych. Fascynujących, gdyż nawet nieznaczny sukces jest ogromnym krokiem naprzód w poznaniu pierwotnego spojrzenia na świat naszych przodków; niewdzięcznym zaś z powodu ubogiego, dostępnego nam materiału poznawczego, na którym opierają się dzisiejsze badania.
Wydanie drugie poprawione i poszerzone
Mity słowiańskie dla dzieci
Nowa seria: O SŁOWIANACHSłowiańszczyzna hojnie obdarza nas swymi historiami ale lubi kokietować niepewnością, puszczając oczko to tu, to tam. Stosując niedopowiedzenia każe nam snuć domysły, jakby wiedziała, że tak jeszcze bardziej rozgrzewa dociekliwe umysły.
Seria: Wszechnica Triglava, tom II
Nowe przygody Borka. Nieco już starszy, ponownie przenosi się w czasie, tym razem w świat legend o początkach Polski.
Wszechnica Triglava
Pierwszy raz wydana w 2009 była pierwszą w Polsce opowieścią dla dzieci przedstawiającą bogatą i poprawną merytorycznie mitologię Słowian.Wydanie 5
Katalog graficzny z dodatkiem Ruś
Po wielu latach, w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników, oddajemy w Państwa ręce drugie wydanie, drugiego tomu popularnego katalogu zdobnictw z opisami w języku polskim.
„Jaka jesteś Babo Jago?” to książeczka dla najmłodszych dzieci, a także rodzaj tzw. artbooka. Tworzą ją reprodukcje szesnastu autorskich czarno-białych linorytów wraz z napisanymi do nich wierszykami.
Bohater - Borek - przenosi się w czasie, podróżuje po krajach słowiańskich i spotyka poszczególnych bogów. Ujeżdża czarnego konia Trzygłowa, niesiony jest śpiewem Bojana, umyka przed wielkim odyńcem z Radogoszczy, spotyka wilkołaki, Rodzanice, Leszyja. Poszukuje złotego posążka Triglava, którego w dziupli drzewa ukryją słowiańscy żercy.
Minęło kilka lat, odkąd Mikoszce i jego przypadkowo spotkanemu kompanowi, Dziegoniowi, udało się uciec przed wrogim plemieniem Polan, spod spalonego grodu. Bezpieczny kąt od pożogi wojennej i złośliwych demonów znaleźli pośród prastarej, świętej dąbrowy, w kącinie potężnego bóstwa słowiańskiego, zwanego Świętowitem.
Kalendarz ścienny, wieloplanszowy ze słowiańskimi nazwami miesięcy.
Książka edukacyjna, popularyzatorska ale i przygodowa. Pisana w konwencji fantasy, jednak nie posiłkująca się żadnymi elementami spoza słowiańskiej mitologii.
Pomorskie Orleta,, skladaja sie z 12 mikropowiesci historycznych obejmujacych okres od X do XV wieku. Glownymi bohaterami literackimi sa tu dzieci i mlodziez; dzialaja w realiach danej epoki, stykaja sie z autentycznymi postaciami, sa swiadkami rzeczywistych wydarzen.