Brak produktów
Wydawcy
Kozicki przybył wraz z żoną do Polanicy w 1947 roku i pozostał tu do śmierci w 1958 roku, tu również w 5 lat później zmarła jego żona Maria z Czaykowskich Kozicka. Polanica, do której przyjechał w obawie przed inwigilacją UB, stała się dla niego miejscem bezpiecznego azylu. Nigdy nie żałował swojej decyzji.
Niniejsza publikacja powstała z inspiracji Stowarzyszenia Nieświeżan i Przyjaciół 27 Pułku Ułanów im Króla Stefana Batorego, które współpracuje z "Myślą Polską" korzystając z naszych łamów i wydając "Echo Nieświeża".
„Geopolityka nie jest ideową własnością jakiegoś jednego kierunku ideologicznego: prawicy czy lewicy. Każdy, kto podejmuje się analizy międzynarodowych stosunków politycznych może czerpać swobodnie z jej intelektualnych zasobów.
Praca poświęcona jest ukazaniu miejsca, jakie zajmowała rzymska tradycja prawna w myśli politycznej obozu narodowego w Polsce międzywojennej. W myśli tej znaczącą rolę odgrywała idea „cywilizacji rzymskiej”, której zakres pojęciowy obejmował także rzymską tradycję prawną, stąd też prawo rzymskie zajmowało istotne miejsce w koncepcjach prawnoustrojowych Narodowej Demokracji.
Dzieje Narodowej Demokracji to ciągłe ścieranie się dwóch nurtów – romantycznego i realistycznego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że spór między romantykami (potem neoromantykami) a realistami był na przestrzeni ostatnich 120 lat istotą dyskusji wewnątrz tego obozu ideowo-politycznego.