Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
HISTORIA IAGELLONICA
Dziewiętnasty wiek przyniósł niezwykłą w swojej skali fascynację zbrodnią, przenikającą nie tylko elitarne grono uczonych i praktyków, ale także wpisując się w zainteresowania i ekscytacje znaczącej części społeczeństwa.
Kresy w Polskich pamiętnikach o listach (1795-1918).
Opowieść o poecie-legioniście Stanisławie Długoszu "Teterze"
Riksregistraturet vol. 86 Riksarkivet w Sztokholmie.
Pierwszy tom Studiów i materiałów z historii nowożytnej i najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, wspólnego projektu historyków polskich i ukraińskich. Jest on kontynuacją dotychczasowych polsko-ukraińskich, naukowych przedsięwzięć poświęconych dziejom Rzeczpospolitej oraz losom narodów ukraińskiego i polskiego w XIX stuleciu.
W 2019 r. Czarnobylską Strefę Wykluczenia odwiedziło 124 tys. osób z całego świata. Zona postrzegana jest dziś z jednej strony jako miejsce pamięci, z drugiej zaś jako atrakcja turystyczna, co nierzadko wzbudza wiele kontrowersji.
Publikacja ukazująca się w dwusetną rocznicę wawelskiego pogrzebu Naczelnika insurekcji 1794 roku, opisuje w eseistycznym ujęciu jego dzieje pośmiertne – w patriotycznej legendzie i politycznym micie Polaków doby zaborów.
Wpływ armii austriackiej na miasta Galicji.