Brak produktów
Wydawcy
Album reprodukcji obrazów malarzy marynistów z fachowym komentarzem żeglarza. Jak pisze w posłowiu kierowniczka działu marynistyki Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, dr Monika Jankiewicz-Brzostowska, „pod piórem autora obrazy ożyły, bowiem odczytana została kryjąca się w nich opowieść.”
Hobo to inaczej łazik, amerykański włóczęga, który często wędruje tylko dlatego, że czuje potrzebę ruchu, stałej zmiany otoczenia. "Hobo" to debiut literacki Krzysztofa Baranowskiego, który w czasach, gdy w Polsce trudno było podróżować, cieszył się wielką poczytnością.
Autor zaciąga się na żaglowiec pasażerski niemieckiego armatora ,,Atlantis" Poprzedni kapitan do ostatniej chwili nie wie, że ma być zwolniony, a nawet gdy się o tym dowiaduje nie bardzo rozumie
Ogromną zaletą książki jest wręcz gawędziarska lekkość jej stylu, która czyni z niej nietypowy podręcznik, odbiegający od sztywnej, naukowej narracji na rzecz poradnika przeplatanego refleksjami z własnych doświadczeń kilkudziesięcioletniej żeglarskiej praktyki Autora.
Jacht czy żaglowiec jest pięknym przykładem zmagania się człowieka z siłami natury – z jednej strony trudność opanowania napędu wiatrowego, z drugiej konieczność zastosowania taktyki przeżycia przy nieoczekiwanie zmieniającej się pogodzie.
W roku 1972 Krzysztof Baranowski wyrusza na jachcie Polonez w samotny rejs dookoła świata trasą dawnych żaglowców prowadzącą na południe od pięciu znanych przylądków czyli praktycznie wokół Antarktydy.
Książka adresowana do młodych żeglarzy, którzy chcą samodzielnie dowodzić morskim jachtem.
Krzysztof Baranowski zebrał nieznane opowiadania i niektóre wcześniej publikowane reportaże, które ilustrują jego żeglarski życiorys. Kawał historii polskiego żeglarstwa widziany przez pryzmat wysiłków pojedynczego żeglarza.
Relacja z przygotowań do Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy i opowieść o udziale w tych regatach.
Nie ulega wątpliwości, że jest to książka nietypowa, wolna od stosowanego raczej powszechnie szablonu żeglarskiej relacji, interesująca nie tylko jako opis dalekiej żeglugi Baranowski pokazuje nam rejs żeglarski, tak jak jeszcze nikt go nie pokazał - jako przeżycie zespołu ludzi dobranych w gruncie rzeczy przypadkowo, stłoczonych na jachtowej mikroprzestrzeni
Jacht Polonez odwiedza Stany Zjednoczone z okazji amerykańskiego dwustulecia.
Relacja z drugiego samotnego rejsu Krzysztofa Baranowskiego, tym razem trasą pasatową, prawie trzydzieści lat po rejsie pierwszym
,,Szkoła pod Żaglami" to opowieść snuta przez trzech uczestników pierwszego rejsu Szkoły (,,Śladami starych kultur"), zwanych ,,Kaczorami" Książka ilustrowana jest satyrycznymi rysunkami jednego z nich Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, co może Cię czekać na pokładzie Szkoły, koniecznie spraw sobie prezent i ją kup!