Brak produktów
Wydawcy
Od razu zwrócicie na nią uwagę. I nie będziecie mogli oderwać od niej wzroku.(...)
Jak powstaje jedwab? Jak doszło do jego odkrycia? Czym był Jedwabny Szlak? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta publikacja, która powstała w chińskim Muzeum Jedwabnictwa znajdującego się w Hangzhou u stóp góry Yuhuang nad brzegiem Jeziora Zachodniego.
Tomura, nastolatek z małego miasta na dalekiej północy Japonii, pewnego dnia zostaje przypadkowym świadkiem strojenia szkolnego fortepianu. Dźwięk instrumentu przypomina mu górski las w rodzinnych stronach. Oczarowany tym brzmieniem chłopak postanawia zostać stroicielem.
Główny bohater sam zabiera czytelnika w tę historię i pokazuje, jak to wszystko wygląda z jego perspektywy. Jak łatwo jest pozbawić człowieka jego zarobku i to w zaledwie parę minut. Nie potrzeba do tego zaawansowanych narzędzi, a jedynie trochę umiejętności, czym popisze się właśnie tytułowy kieszonkowiec.
To zachwycająca książka, jest w niej japońska prostota i precyzja, tajemnica, upalna miejskość Tokio i skomplikowane relacje bardzo młodych i bardzo fascynujących bohaterów. Jako tłumaczka jestem zachwycona tym, że Yosimoto napisała powieść o tłumaczach i o sztuce przekładu, wydobywając na światło dzienne wszystko to, co w tej sztuce niemożliwe, karkołomne i ...magiczne.
Klasyka literatury tajwańskiej po raz pierwszy w Polsce! Napisane przez San-mao "Saharyjskie dni" to pierwszy w literaturze chińskiej utwór, którego tłem są tajemnicze piaski Sahary. Dzięki niemu mieszkający na odludnym Tajwanie wyspiarze zyskali szerszy obraz świata. Pełen humoru styl autorki oraz bogata i zajmująca treść wzbudziły poruszenie już od pierwszego opowiadania.
Księżycowy sorbet opowiada historię jednej nocy z życia wilczych mieszkańców kamienicy. Jest ciepła, parna noc, podczas której nagle zaczyna topić się księżyc…
Mrocznie melancholijna opowieść Fuminori Nakamury - zwycięzcy nagrody im. Akutagawy - pogrąża nas w otchłani pełnej krętych ścieżek, niespokojnej psychiki młodego człowieka.
Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak przetrwać w koreańskiej korporacji Jerzego Nowińskiego to idealny przewodnik dla osób zatrudnionych w azjatyckich korporacjach.
Dół to opowieść o relacjach międzyludzkich w najtrudniejszych momentach życiowych. O brutalnej samotności i izolacji od świata zewnętrznego. Odsłania psychikę postaci, ujawniając realia i fakty z przeszłości. Najbardziej imponująca jest złożoność i moralna równość każdego z bohaterów: czytelnik nigdy nie jest pewien, komu ufać i kogo się bać.
Struktura świadomości Koreańczyków Lee Gyutae to zbiór ukazujących się w gazetach artykułów, których tematem jest nieustannie zmieniające się w granicach świadomości historycznej środowisko socjalne, a w szczególności struktura jego świadomości.
„Ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem słyszymy częściej niż relacje z groźnych zdarzeń, ale kiedy w końcu niebezpieczeństwo nadchodzi – robi to bez zapowiedzi.”
Prywatne życie roślin to utwór, który w przerażający a zarazem piękny sposób odsłania wysublimowany dzięki porównaniom botanicznym proces cierpienia w rozpadającej się na kawałki miłości, a dzieje się w jednej rodzinie.
...Szkoła Kotów to pięciotomowa seria zapierających dech w piersiach przygód kotów i dzieci w świecie magii, pełna wątków mitologicznych oraz fantazji zakorzenionych w starożytnej filozofii in i yang. Wszystko zaś w poszukiwaniu harmonii i pokoju. Co ciekawe, autor bacznie przygląda się zdolnościom dzieci autystycznych i bada ich świat wewnętrzny.
Żaden kraj nie wzbudza tylu kontrowersji i nie jest tak źle rozumiany jak Korea Północna i żaden współczesny tyran nie pozostał bardziej tajemniczy niż jego wszyscy przywódcy, od Kim Il Sunga zaczynając, a kończąc na obecnym – Kim Dzong Unie.
Kiedy w 1904 roku wybucha wojna japońsko-rosyjska i Japonia dokonuje aneksji Korei, tysiące Koreańczyków wyrusza w poszukiwaniu lepszego życia do nieznanego dotychczas kraju – Meksyku. Jednak już na początku podróży emigranci dowiadują się, że ich marzenia o dostatnim życiu za granicą są tylko iluzją...
Kiedy 12-letni chłopiec przenosi się z Seulu do miasteczka na prowincji i zaczyna tam naukę w szkole, jest przekonany, że zaimponuje kolegom i zostanie liderem. Okazuje się jednak...
Cześć druga (premiera na Warszawskich Targach Ksiązki 2014) nosi tytuł Magiczny prezent. Czytelnicy będą mieli okazję poznać Leona - kota norweskiego leśnego i dowiedzieć się kim jest potężny Odyn...
Książka Anny Sawińskiej “Za rękę z Koreańczykiem” to zbiór rozmów przeprowadzonych z Polakami na temat ich związku z koreańskim partnerem. Dzięki wywiadom z osobami o bardzo różnych światopoglądach, pozostającymi w odmiennych konfiguracjach partnerskich...
Historia koreańskiej myśli konfucjańskiej jest książką łączącą w sobie wymiar kulturowy oraz historyczno-intelektualny, co ma na celu ukazanie różnorodności i złożoności koncepcji występujących w koreańskim konfucjanizmie...
Han Kang z chirurgiczną precyzją przetwarza żywą tkankę egzystencji i prowadzi czytelnika różnymi ścieżkami narracji, aby zmusić go do zadania sobie kilku pytań: Na czym polega moje istnienie? Czy potrafię być tylko człowiekiem? Czy umiem wyrzec się człowieczeństwa i stać się na przykład drzewem?
Szkoła Kotów to pięciotomowa seria zapierających dech w piersiach przygód kotów i dzieci w świecie magii, pełna wątków mitologicznych oraz fantazji zakorzenionych w starożytnej filozofii in i yang. Wszystko zaś w poszukiwaniu harmonii i pokoju...
Nasze szczęśliwe czasy to powieść o odkupieniu. Gong Ji-young przedstawia historię związku Yun-su - młodego człowieka skazanego na karę śmierci i Yu-jeong - pięknej, bogatej kobiety, której pełne cierpienia życie naznaczone zostało piętnem seksualnego i psychicznego znęcania. Jej pogarda dla matki i obojętność wobec reszty świata czynią ją wyobcowaną ze ...
Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera stawia pytanie, czy podzielona Korea ma szansę na zjednoczenie czy może sama Korea Północna stanowi zagrożenie dla całego świata. Korea Północna to wielka zagadka...
Korea Północna - Poszukując prawdy to praca zbiorowa pod redakcją Nicolasa Levi'ego Pierwsza i jedyna taka książka na rynku polskim o Korei Północnej. Autorzy ukażą nieznaną nam dotychczas Koreę. Przewodnik po kraju, o którym niewiele wiemy, a wiedzieć powinniśmy.
Czy to właśnie jest życie? Czy dzieje się tak dlatego, że nieubłaganie płynący czas niesie ze sobą zarówno szczęście, jak i żal? Kiedy znajdowałam się w samym centrum życiowych zawirowań, nie mogąc się z nich wydostać ktoś – nie pamiętam kto – powiedział mi, że kiedyś nadejdzie inny czas.
„Koreańczycy Chińczycy Japończycy” to znakomity przewodnik po kulturze i obyczajowości Korei, Chin i Japonii, w którym autor błyskotliwie porównuje mentalność i życie codzienne mieszkańców tych trzech państw.
Aby rozwikłać zagadkę tej dysproporcji, obejrzałem po raz kolejny słynną Defiladę Andrzeja Fidyka, nadal chętnie powtarzaną w polskiej telewizji i uważaną za perełkę dokumentalistyki.
Polka mieszkająca w Korei - Anna Sawińska - zabierze nas w niezapomnianą podróż do Korei Południowej. Książka "W Korei" to zbiór esejów od 2003-2007 opisujących życie autorki w tym niezwykle ciekawym i egzotycznym kraju.
Bajka pod tytułem „Klara i Hauni” utrzymana w koreańskiej estetyce, wprowadza najmłodszych czytelników w oniryczny nastrój i senną fantazję. Pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni dwojga dzieci z dwóch różnych kręgów kulturowych – zachodniego i wschodniego.
Dzien z zycia pisarza Kubo to czesciowo biograficzna powiesc przedstawiajaca refleksje koreanskieo piasarza spacerujacego ulicami Seulu w czasie japonskiej okupacji. Jest zwierciadlem swiadomosci intelektualisty, wobec epoki, w ktorej przyszlo mu zyc. Poruszajaca, misternie skonstruowana powiesc Pak Taewona stala sie inspiracja dla wielu pokolen pisarzy koreanskich.
Powieść o miłości w czasie wojny Korei z Japonią Aryong, bohater tej książki, to buddyjski mnich-wojownik z XVI wieku, który mieszka w Korei i doświadcza tysięcy przygód, aż w końcu odnajduje w sobie Wewnętrznego Mistrza Fantazja przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami
,,Ptak" Oh Jeonghui to książka niezwykła, przejmująca i poruszająca, która pokazuje obraz dynamicznie rozwijającej się Korei Południowej widziany oczami wrażliwego dziecka
Potężny, czarny ptak, mała, zagubiona w świecie dorosłych, dziewczynka i ich szalona podróż. „Czarny ptak” Suzy Lee to książka wyjątkowa. Żywiołowa podróż jest tu czymś, co, paradoksalnie, każe nam się zatrzymać, zastanowić, pokontemplować.
Oh Jeonghui należy do grona najwybitniejszych współczesnych powieściopisarek południowokoreańskich. Obdarzona niezwykłym talentem, zdaje się wiedzieć więcej o zagmartwanym labiryncie kobiecej psychiki.