Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Niniejszy tom, na który składają się głównie teksty opublikowane w przedwojennej prasie żydowskiej w Polsce, ukazuje nieznane szerzej oblicze tego autora – publicysty żywo reagującego na wydarzenia rozgrywające się wokół niego, ale także polemisty pozostającego w sporze lub dialogu z sobie współczesnymi. Fragment przedmowy Moniki Szabłowkiej-Zaremby i Agnieszki Żółkiewskiej
Najluźniejsza, może i najbardziej osobista książka Wróblewskiego od dawna, dziwnie mroczna i jasna zarazem. Rafał Wawrzyńczyk
Gintaras Bleizgys (ur. 1975) - litewski poeta, pisarz, krytyk literacki. Jest laureatem wielu ważnych na Litwie nagród literackich, między innymi Nagrody Młodego Jaźwinga za debiutancki zbiór "Vietove" i Nagrody Jaźwingów (1999 i 2014). Tłumaczył na język litewski polską i niemiecką poezję (Bronisława Maja i Theodora Storma). Mieszka z rodziną w Nowej Wilejce. Ma ogród i psa.
Książka Adama Zdrodowskiego jest czternastą pozycją wydaną w serii TANGERE.
Erodotyki to wiersze o miłości, opowiadające o różnych jej etapach.
To drugi tom wierszy Bogny Gniazdowskiej opublikowany w wydawnictwie Convivo.
Książka Janusza Radwańskiego jest trzynastą pozycją wydaną w serii TANGERE.
Zbiór "Nic więcej" składa się z 2 części: ocenzurowano (juwenilia z lat 1984-1989) oraz stan oczekiwania (wiersze powstałe w ostatnich latach).
Seria Jeden Esej prezentuje teksty współczesnych twórców, historyków, badaczy kultury. Jest głosem ludzi niepokornych, gotowych podważać utrwalone narracje i skostniałe schematy poznawcze. Każda książka z tej serii stanowi gest otwarcia, zaciekawienia drugim człowiekiem i gotowości na spotkanie.
Tom poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego, który dotychczas opublikował dwa arkusze poetyckie: "Kręci się we mnie" (1986) i "Człowiek w szatni" (1994).
Seria Jeden Esej prezentuje teksty współczesnych twórców, historyków, badaczy kultury. Jest głosem ludzi niepokornych, gotowych podważać utrwalone narracje i skostniałe schematy poznawcze. Każda książka z tej serii stanowi gest otwarcia, zaciekawienia drugim człowiekiem i gotowości na spotkanie.
Rozejm - jest pierwszym tomem, który nosi podpis Jana Zapolskiego. Poeta napisał go z nadzieją, że uwolni od chłopięcych koszmarów siebie i innych, sobie podobnych, którzy nie potrafią ich wypowiedzieć. Klasa tych wierszy, ich harmonia i piękno, sprawiają jednak, że nie są one tylko zjawiskiem terapeutycznym, lecz również wybitnym rozdziałem poezji.
Książka Kazimierza Brakonieckiego jest dziewiątą pozycją wydaną w serii Tangere. Tytuł serii może kojarzyć się z "noli me tangere" i rzeczywiście, ma wchodzić z tymi słowami w rezonans. Ale dotyczyć ma rzeczy ludzkich.Tangere, bezokolicznik od tango - dotykać.
Wiek XIX posiada z pewnością kilka dominant - zjawisk, kategorii, figur wyobraźni, które określały mieszkańcom świata "pięknego stulecia" czas i przestrzeń, granice między indywidualnością, a uczestnictwem w życiu wspólnoty, kształtowały poczucie zakorzenienia w historii, relacje między tym, co obce, i tym, co swoje, i mnogość jeszcze innych kwestii.