Brak produktów
Wydawcy
Magdalena Rigamonti, dziennikarka słynąca ze znakomitych wywiadów, tym razem zadaje trudne pytania Jackowi Wojciechowiczowi, byłemu wiceprezydentowi Warszawy.
Trzecia część przygód Lilka, Matusza i ich przyjaciół.
Brawurowa powieść znanego politologa i byłego polityka Marka Migalskiego. Autor kreśli niepokojącą wizję przyszłości, w której ludzkie życie przeliczane jest na stan konta bankowego. A wszystko to w pikantnym sosie kryminalnej intrygi z erotycznym zabarwieniem.
Druga część trylogii pt. SUSZA - Tomasza Sekielskiego. Wstrząsający thriller, w którym miesza się to co dobre i złe.
Wśród rozmówców: Sylwia Chutnik, Mateusz Marcin Lemberg, Andrzej Muszyński, Wit Szostak, Greg Baxter, Katarzyna Tubylewicz, Hanna Samson, Magdalena Parys, Jacek Melchior, Małgorzata Warda i Jakub Małecki. W książce znajdzie się także niepublikowany dotąd wywiad – rozmowa z Zośką Papużanką.
Historia oparta na tragicznych wydarzeniach z 2001 r., które miały miejsce w jednej z podlaskich miejscowości. Główny bohater - Jeremi to zamożny, przystojny mężczyzna, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Mężczyzna ma tylko jeden problem – o swojej żonie Beacie potrafi myśleć już tylko jako o matce swoich dzieci.
Serial audio pt. „Jan Karski” opowiada historię życia Jana Kozielewskiego (ps. Jan Karski) dziejącą się w latach 1939 – 1943, od przystąpienia do konspiracji, aż po rozmowę z prezydentem Stanów Zjednoczonych F.D. Roosveltem w Białym Domu, w trakcie której Emisariusz, jako naoczny świadek zdarzeń, opowiedział o sytuacji w okupowanej Polsce oraz o eksterminacji Narodu Żydowskiego.
„Bestia. Studium zła” to historia Leszka Pękalskiego - zabójcy, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw. Finalnie skazano go za jedno. Jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Nikt nie wie, ile ofiar tak naprawdę ma na swoim koncie.
Nadia Sawczenko, jak sama przyznaje we wstępie do swoich wspomnień, nigdy nie chciała być pisarką czy napisać książkę. Na szczęście zmieniła zdanie na prośbę adwokatów, których spotkała na swojej drodze w rosyjskim więzieniu. Jak tam trafiła? Jaka jest jej prawdziwa historia?
W Warszawie dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego, jest wiele ofiar. Kilka miesięcy wcześniej w małym, sennym miasteczku na Kujawach samobójstwo popełnia proboszcz. Śledztwo prowadzi zdegradowana prokurator Agnieszka Ossowska, kobieta będąca na życiowym zakręcie. Co łączy te dwie sprawy? Odpowiedź nie jest ani prosta, ani oczywista.
5 czerwca 1970 roku na trwałe zapisał się w historii polskiej kryminalistyki. Tego dnia doszło do tajemniczego porwania. Sprawa już od początku budziła duże kontrowersje, a wiele pytań do dziś pozostaje bez odpowiedzi. Autor znał ofiarę osobiście, co było głównym bodźcem, żeby zająć się tą sprawą.
Kim jest Nadia Sawczenko? Jaka jest jej prawdziwa historia? Jakie są fakty, a jakie mity?Odpowiedzi znajdują się w tej książce.
W październiku 1991 r. Polskę obiegła tragiczna wiadomość: Andrzej Zaucha, popularny piosenkarz i muzyk, zginął zastrzelony pod krakowskim Teatrem STU. Jego towarzyszka umiera chwilę potem w karetce pogotowia.
Przebieracz i obmacywacz trupów, zimny doktor, preparator, czyli ten, kto przygotowuje zwłoki przed pochówkiem. Pracy, którą para się główny bohater powieści, nadano wiele dziwnych nazw, bo to zajęcie tabu. Ktoś musi ją wykonywać...