Brak produktów
Wydawcy
Książka "O przyjemności" jest krótkim, nieakademickim esejem filozoficznym poświęconym tytułowemu zagadnieniu.
Relacje zawiązujące się między ciałami a ruchomymi obrazami znajdują się w centrum zarówno teorii, jak i praktyk współczesnej kultury wizualnej – począwszy od pierwszych prób chronofotografii aż po najbardziej zaawansowane media rzeczywistości wirtualnej.
"Podstolik proroków / pisane z innych powodów nr 1" Niepisaną zasadą ludowego ateizmu jest niepozostawianie pisemnych śladów.
"Ekfrazę nazwałbym dialogiem słowa i obrazu. Słowo i obraz, obraz - słowo. Dialog obrazu z tekstem. Dialog sztuki z odbiorcą. Dialog rzeczywistości ze sztuką."
Manifesty stanowią wprowadzenie w teorię i praktykę kina grawitacyjnego, odkrytego i tworzonego przez Krzysztofa Z. i Krzysztofa Z.
Kolejne artykuły "Nowej kinofilii..." pozwalają zastanowić się nad przestrzennymi warunkami i strategiami uprawiania kinofilii, nad nieoczywistymi granicami kinofilskich doświadczeń, nad intensywnością emocji wciąż wyzwalanych przez kino i nad możliwościami kreatywnego przekształcania tradycji kina i jego odkrywanych dopiero właściwości.
Sztuka w kinie dokumentalnym to zbiór tekstów poświęconych kilkunastu szczególnie interesującym, ważnym, kontrowersyjnym i często dyskutowanym, a przede wszystkim bardzo aktualnym filmom dokumentalnym z początku XXI wieku.
Źródłem pomysłu na zbiorowy tom Spojrzenie Antonioniego były dyskusje z udziałem teoretyków kultury, filmoznawców i filozofów zorganizowane w ramach cyklu spotkań seminaryjnych pod hasłem "Powiększenie Krytyczne", które od lutego do maja 2012 roku odbywały się w warszawskim "Nowym Wspaniałym Świecie"
Tom stanowi podsumowanie wieloletniej aktywności Orgii Myśli w obszarze krytycznej analizy współczesnej rzeczywistości oraz tworzenia alternatywnego i niezależnego obiegu kultury. Na zbiór Nowy słownik komunałów...
Zbiór esejów poświęconych artystom, przedstawicielom różnych gałęzi sztuki (pisarzom, malarzom, reżyserom, muzykom, m.in. Bernhardowi, Joyce'owi, Herzogowi, Tsai Ming-Liangowi, Sobczykowi, Gouldowi), oraz filozofom (m.in. Nietzschemu, Leibnizowi)...
Część projektu poetycko-filmowego Wisława albo na tropach mitu: od źródeł do ujścia. Wiersze, wydane osobno i traktowane autonomicznie, zostaną potem wykorzystane w filmie. Utwory są eksperymentem formalnym (pisanie „na dwa głosy”), próbą stworzenia poezji w relacji i na miarę współczesnej rzeczywistości...
Kamila Janiak - wiersze publikowała w Akcencie, Czasie Kultury, FA-arcie, Odrze, Toposie i Gazecie Wyborczej.W 2007 roku ukazał się jej debiutancki tomik Frajerom śmierć i inne historie.
Pierwszy tomik z serii Poetki.Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Początek XXI wieku, miasto przypominające Warszawę... Człowiek podający się za Karola Guliwera dobijającego do trzydziestki przedstawiciela pierwszej fali złotej polskiej młodzieży dobrze urządzonej w latach 90., zrywa ze swoim dotychczasowym życiem i udaje się w chaotyczną podróż w poszukiwaniu przypadkowo poznanego czlowieka, który w tajemniczy sposób go zafascynował.
Leksykon z jednej strony ma być podsumowaniem dotychczasowej historii ruchu, ale i ukazać jego stan aktualny. Zarazem formuła leksykonu mówi, że służy on do prowadzenia studiów nad zagadnieniem.
Mówienie zamiast ssania: Tuż przed burzą zaginęła ma siateczka wypełniona ulotkami: maciupkie karteczki wydarte z mięsistej karty, 100 ulotek: z jednej strony napis: małość nieskończona jak wejście do znaczenia...Fragment poezji.