Brak produktów
Wydawcy
Piesek Czaruś mieszka ze swoim tatą i bratem w zagrodzie. Choć żyje w budzie jak pączek w maśle, marzy o baśniowym pokoiku i zabawie w miejsce nudnych obowiązków.
Powieść zainspirowana autentyczną hisotirą o Ewie i Adamie, którzy chcieli żyć jak w raju, jednak ich życie zamieniło się w piekło. Narodziny perły to książka o miłości, stracie i uzaleznieniu. O zmaganiu człowieka z cierpieniem oraz odkrywaniu siebie i Boga, który ze zwyłego ziarnka piasku potrafi stworzyć drogocenną perłę.
Interpretacja bestsellerowego debiutu książki Lidii Czyż "Mocniejsza niż śmierć" w wykonaniu Macieja Cymorka. Kilkakrotnie wznawianej i przetłumaczonej na niemiecki i czeski. To powieść dynamiczna, barwna i zaskakująca jak życie...
Postylla kobiet pod red. Katarzyny Rudkowskiej i Aleksandry Błahut-Kowalczyk to pierwszy na rynku wydawniczym w Polsce zbiór kazań napisanych przez kobiety z wyższym wykształceniem teologicznym. Na co dzień pracują one tam, gdzie zaprowadził ich Bóg...
„Od konfliktu do komunii” rozwija podstawę dla ekumenicznego upamiętnienia Reformacji, innego od dotychczasowych jubileuszy. Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności zaprasza wszystkich chrześcijan, aby zapoznali się z tym raportem bez uprzedzeń, ale i krytycznie, oraz by razem udali się w drogę ku pełnej, widzialnej jedności Kościoła.
Wrażliwy, kochający ojciec, choć niedoskonały – takim jawi się Herbert Brokering, charyzmatyczny pastor z Minnesoty – w nowo wydanej przez wydawnictwo „Warto” książce pt. „Listy do moich dzieci”. W formie listów Brokering zawarł doświadczenia swojego życia dotyczące relacji między rodzicami i dziećmi oraz przenikające całe jego życie doświadczenie wiary.
Jak w dzisiejszych czasach zostaje się Janosikiem? W bardzo prosty sposób – gdy człowiek nie bardzo wierzy, że nauka ma sens a uczciwą pracą można pomagać ludziom. Wówczas na drodze prędzej czy później spotka „czarownice”, które namówią go do bardziej radykalnego czynienia dobra. Tylko czy nadal będzie to jeszcze dobro...
"Mocniejsza niż śmierć" to książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej, oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy. To powieść, którą czyta się jednym tchem, dynamiczna, barwna i zaskakująca jak życie, z którego pochodzi.
Dociekliwy wróbelek pragnie poznać istotę Świąt Wielkanocnych. Udaje się na przedświąteczny kiermasz, by podsłu¬chać, jak przy swoich straganach pani Bazia i pan Żółtko próbują ustalić, kto jest najważniejszy w Wielkanoc. W zabawnych dialogach zajączki i kurczaczki chcą udowodnić, że to właśnie one. Pomiędzy baziami, pisankami i palemkami Teoś odnajduje… Baranka.
Kolorowy śmietnik to pełna ciepła, pozbawiona agresji bajka dla dzieci, którą dopełniają niezapomniane rock'n'rollowe piosenki śpiewane przez sympatyczne postacie. Bajka, która kształtuje w dziecku poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, pomaga radzić sobie z kompleksami oraz uczy jak żyć, by odnaleźć szczęście i być jego źródłem dla innych.
Księżniczka i rycerz to pogodne, pozbawione agresji słuchowisko dla dzieci od lat 4, które powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy, który w sposób pogodny i wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych i ważnych.
W dzień Wigilii ciocia Kasia i wujek Zbych znajdują starą dekorację do przedstawienia, które kiedyś grali im rodzice. Teraz oni wystawią je dla swoich dzieci. Pojawi się w nim zabawny wróbelek Teoś, odkrywający razem z innymi zwierzętami historię Bożego Narodzenia.
To opowieść pełna zaskakujących przygód o dojrzewaniu i odkrywaniu kim się jest.A wszystko zaczyna się od Promyczka, który uczy się latać i świecić. Później już jako dorastający świetlik uczy się odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji popełnianych przez siebie błędów.
"Historia o prawdziwej księżniczce" Hanny Paszko, pielęgniarki z 30-letnim doświadczeniem, to opowiadanie dla dzieci o dzieciństwie i młodości Matki Ewy von Tiele-Winckler, jednej z najwybitniejszych kobiet Górnego Śląska, która porzuciła życie w pałacu, żeby opiekować się innymi i odkrywać przed nimi sens życia. Książka napisana jest prostym językiem i opatrzona pięknymi ilustracjami Ewy Kuriaty
Wykład Listu do Rzymian ks. dr. Marcina Lutra powstał na przełomie 1515/16 roku. Jest on ważnym źródłem interpretacji innych pism reformatorskich i może służyć głębszemu zrozumieniu życia i dzieła reformatora. Jest też wielkim osiągnięciem naukowym i teologicznym Lutra. Przebija z niego nie tylko sprawność intelektualna, znajomość Pisma Świętego i dzieł teologicznych, ale i żarliwa wiara autora.