Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Miłośników absurdalnego humoru Tadeusza Baranowskiego (tym razem wyłącznie dorosłych) zapraszamy do lektury!
Zakończenie historii z zeszytów „Zapalniczka z pozytywką”, „Spotkanie w »Kukerite«”, „Podwójny mat” oraz „Porwanie”.
Kapitan Żbik, porucznik Marzena oraz Major Kertysz tropią międzynarodową szajkę przemytników.
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Kontynuacja historii z zeszytów „Zapalniczka z pozytywką” oraz „Spotkanie w »Kukerite«”.
Noël, 1932 to czwarty album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
Grupa dochodzeniowa kapitana Żbika rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Trop prowadzi do Złotych Piasków w Bułgarii.
Rok 1963, Dolny Śląsk. Wrocław zostaje odcięty od kraju kordonem sanitarnym ze względu na epidemię zachorowań na czarną ospę. W rzeczywistości Służba Bezpieczeństwa chce ukryć wybuch chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie wojskowej. Tymczasem w podwrocławskiej wiosce członkowie Wydziału 7 muszą zmierzyć się z ogniskiem epidemii i jej nosicielami - i przeżyć!
Grupa dochodzeniowa Kapitana Żbika, we współpracy z policją niemiecką rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Niezależnie od tego, czy inżynier Czerski jest jednym z przestępców, czy tylko ich przypadkową ofiarą, może naprowadzić milicję na trop szajki.
Margrit, 1886 to drugi album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
Adrien, 1917 to trzeci album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
Kapitan Szpic, porucznik Koka-Kola i porucznik Michał ruszają z misją specjalną, która okaże się pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawą przez Bułgarię, Turcję, Węgry i Niemcy.
Maciej Jasiński przedstawia codzienny świat PRL-u, jaki wyłania się z komiksów tworzonych w tamtej epoce. To rzeczywistość odrealniona, kolorowa niczym zdjęcia z katalogów reklamowych.
Rok 1963, okolice Wrocławia. Dręczony koszmarnymi wspomnieniami dominikanin Jakub Lange interweniuje na wsi, w której bije źródło uzdrawiającej wody. Miejscowy ksiądz chce ujawnić jej właściwości, co nie jest po myśli kurii.
Karol, 1854 to pierwszy album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru
Kapitan Szpic i Czarna Niechcesete duetu Artur Ruducha & Daniel Koziarski to pełna purnonsensowego humoru, komiksowych nawiązań, dynamicznych zwrotów akcji i fajtłapowatych przebierańców opowieść, z gościnnym udziałem Jacka Skrzydlewskiego, Sławomira Kiełbusa i Tadeusza Baranowskiego
Pelagia Podlaszewska Grzesiak - poetka i malarka w jednej osobie podpowiada wieloznaczną metaforą, trafnym wersem, śpiewną strofą, zapachem lawendy, ciepłą barwą lata, kolorami jarzębiny, rysowanych lekką kreską przytulonych postaci, ukochanych wnuczek czy pary zakochanych co jest ważne w tym nieustannie przemierzanym świecie, w którym dobrze widzi się tylko sercem
Nowa seria komiksów autorstwa Tomasza Kontnego i Marka Turka. Zeszyt pierwszy, Operacja Totenkopf, z rysunkami Grzegorza Pawlaka
Kapitan Szpic i wielki cyrk to pełna smaczków komiksowa wyprawa w przeszłość osadzona w teraźniejszości.
Trzech zamaskowanych mężczyzn napada na sklep jubilerski. Ich łupem pada biżuteria, w tym drogocenny Diadem Tamary. W trakcie ucieczki bandyci ciężko ranią milicjanta, który próbował ich zatrzymać.
Dwunasty tom serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego to dwa klasyczne westerny: Montana oraz Szeryf miasta Hope. W obu można znaleźć szlachetnych kowbojów, prawych szeryfów, groźnych przestępców i piękne kobiety.
Zakończenie opowieści z zeszytów: Wieloryb z peryskopem oraz Wiszący rower.
Kapitan Żbik rozwiązuje sprawę zagadkowej śmierci młodej kobiety. O tym co wydarzyło się w willi Artura i o niezwykłym dowodzie rzeczowym przeczytacie w kolejnym zeszycie pt. "Niewygodny świadek"
Kontynuacja historii z zeszytu Wieloryb z peryskopem.
To komiksowy hołd złożony twórczości Tadeusza Baranowskiego przez Artura Ruduchę.
Marek i Zbyszek wyjeżdżają na obóz harcerski na Mazurach. Czeka ich mnóstwo przygód: podchody, warty, gry terenowe, wycieczki oraz wizyta gościa specjalnego: legendarnego kapitana Żbika. Jakby tego było mało, łowiąc ryby przy ruinach średniowiecznego zamku, leżących nieopodal ich obozu, chłopcy wpadają na trop tajemniczej afery.
Podobnie jak w innych albumach Tadeusza Baranowskiego, także w tym mamy do czynienia z oryginalnym humorem i zabawą z komiksową formą, do której autor zaprasza także czytelników.
Aurora jest policjantką równie piękną, co skuteczną w swojej pracy. Partneruje jej Samson – gliniarz może niezbyt rozgarnięty i mocno narcystyczny, ale gdy trzeba pomóc i kogoś zastrzelić, w pełni wywiązuje się z zadania.
Ciąg dalszy opowieści z zeszytów Nocna wizyta i Wąż z rubinowym oczkiem.
„Andrzej Janicki - Napalony na komiks" to wyjątkowy album prezentujący prace Andrzeja Janickiego jednego z najważniejszych polskich twórców komiksowych lat dziewięćdziesiątych. To jeden z twórców pisma „Awantura", jeden z filarów magazynu „AQQ", a także współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego kultowego „Produktu".
Red to najlepszy łowca nagród w całej galaktyce. Podejmie się każdego zlecenie i każde, z lepszym lub gorszym skutkiem, wykona. Postać Reda pojawiła się w 2003 roku na łamach pisma „SFera". Jego zabawne przygody nawiązujące do znanych dzieł kina fantastycznego były drukowane w każdym z numerów magazynu.
Wojowniczka Zoria, posiadaczka magicznego Kryształowego Miecza, razem z Argasem zostaje przeniesiona przez potężnego Nugiksisa do zupełnie innego świata. Świata jeszcze bardziej pełnego niebezpieczeństw i wrogich istot.
Profesor Filutek to elegancki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i ciekawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy – na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu wesołe.
Baxter to rewolwerowiec, który porzucił swoją profesję, założył rodzinę, kupił farmę i postanowił zająć się hodowlą bydła. Jednak nie będzie dane zaznać mu spokojnego życia. Pewnego dnia jedzie do miasteczka sprzedać część swojego stada, a gdy wraca okazuje się, że napadnięto na jego farmę, zamordowano pracowników i uprowadzono ukochaną.
Dwoje Fruwaczków - Amadynka i Huzarek - zostają porwani przez złowrogiego Czarnego Ptaszyla, który planuje zawładnąć Kwiatem Zła.
Magiczny talizman zwany Pentagramem chroni Krainę Niebiańskiego Rogu przed Mrocznym Czarownikiem - Niebytem. Niestety, moc talizmanu słabnie. Aby ją odbudować, trzeba odnaleźć pięciu Mistrzów Zmysłów i odebrać od nich tajemnicze maski.
Grupa złodziei obserwuje dom, w którym mieszka jubiler wraz z żoną. W nocy przestępcy włamują się do środka, napadają na gospodarzy, rabują pieniądze oraz cenną biżuterię. Rankiem ekipa dochodzeniowa bada ślady. Jeden z oficerów prosi o pomoc kapitana Żbika.
Magiczny talizman zwany Pentagramem chroni Krainę Niebiańskiego Rogu przed Mrocznym Czarownikiem - Niebytem. Niestety, moc talizmanu słabnie. Aby ją odbudować, trzeba odnaleźć pięciu Mistrzów Zmysłów i odebrać od nich tajemnicze maski.
Wyprawa Zorii nie idzie zgodnie z planem. Niebyt wydaje się być cały czas o krok przed nimi. Może odnalezienie Mistrza Dotyku w środku lodowej krainy okaże się łatwiejsze?