Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Opracowanie przedstawia nowe podejście Federacji Rosyjskiej do prowadzenia konfliktów zbrojnych przy wykorzystaniu na szeroką skalę możliwości oddziaływania informacyjnego i psychologicznego wobec społeczności międzynarodowej, lokalnej, jak i walczących stron.
Słownik zawiera wyrazy ilustrujące najważniejsze zjawiska w kulturze, cywilizacji, nauce, technice, polityce, obyczaju i modzie, wyrazy wzbogacające nasz język mówiony i pisany.
Unikalne opracowanie ułatwiające interpretacje sennych wizji. Wybór haseł i ich forma dostosowane do potrzeb współczesnego czytelnika.
Władysław Kopaliński dokonał wyboru baśni różnych krajów Europy i Azji mówiących o postaciach, które powinny być bliskie każdemu dziecku.
Przeczytaj ten poradnik, a przekonasz się, jak wiele możesz zrobić dla własnego zdrowia!
Ekscytujące, a niekiedy dramatyczne wspomnienia Autora ze służby w najbardziej zdyscyplinowanej formacji wojskowej na świecie.
Pierwsza, profesjonalnie napisana po polsku teoria wywiadu.
Książka została przetłumaczona na 37 języków. We Włoszech, w Polsce, Brazylii, Japonii i innych krajach należy do kanonu lektur szkolnych.
Meldunek-Sprawozdanie komkora Gieorgija Konstantinowicza Żukowa
Zbiór opowiadań wojennych, opartych na prawdziwych wydarzeniach.
Bohaterami książki jest pięciu dowódców, którzy po przegranej kampanii wrześniowej stanęli na czele podziemnych Sił Zbrojnych Kraju.
Lwów był miastem wieloetnicznym, zamieszkiwanym przez przedstawicieli różnych nacji i religii (Polaków, Żydów, Rusinów, Ormian, Włochów, Węgrów, Niemców, Tatarów i innych). Było to jedyne na świecie miasto posiadające trzy metropolie różnych obrządków.
Zadaniem prezentowanej publikacji jest przybliżenie podstawowych informacji dotyczących Armii Krajowej.
Nieuchronna zagłada świata czy wielki plan ratunku dla ludzkości?
Dzieje monarchicznej Polski oraz dynastii i władców nią rządzących przez ponad osiem stuleci, aż do schyłku XVIII wieku
Kim byli rycerze krzyża i miecza?
Oprócz opisu krwawych zmagań Orląt, żołnierzy i oficerów Autor przedstawia losy ludzi, którzy po dramatycznej obronie Lwowa nie mogli w nim pozostać.
Opowieść o niezwykle barwnych dziejach Kresów Ukrainnych dawnej Rzeczypospolitej.
Zbiór wspomnień i relacji Polaków wysiedlonych ze Stanisławowa po II wojnie światowej. Przez pryzmat ich losów poznajemy dzieje tego miasta i jego mieszkańców na przestrzeni ostatnich stu lat. Książka ukazuje ich codzienne życie, domy i rodziny, bliskie im miejsca, uczucia smutku i radości, strachu i odwagi, zachwytu i tęsknoty. Liczne fotografie wzbogacają wzruszającą opowieść.
Dzieje Rosji od jej prapoczątków aż do schyłku XX stulecia. "Uczciwość Rojanina kończy się tam, gdzie zaczyna się interes Imperium".
Era wikingów w historii Europy trwała około 300 lat. Był to okres wypraw rabunkowych, ale i odkrywczych. To Normanom i ich wyprawom na "viking" zawdzięczamy odkrycie archipelagu Szetlandów, Wysp Owczych... Już w 1000 roku dotarli do brzegów Ameryki Północnej, a w Afryce do Zielonego Przylądka. (...) Czy trafili na ziemie polskie?
Pojęcie "wojny hybrydowej" - znane od dawna - po agresji Rosji na Krym w 2014 r. oraz rozpoczęciu konfliktu zbrojnego w Donbasie nabrało nowego znaczenia.
400 lat tradycji zielarskiej Ojców Bonifratrów.
Polacy w hiszpańskim obozie internowania w Miranda de Ebro 1940-1945
Opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, poecie-bohaterze plutonu "Alek", kompanii "Rudy", Batalionu "Zośka", od lipca 1944 r. Batalionu "Parasol".
Opowieść o krainie niosącej ze sobą radość i smutek, wielkie sukcesy i porażki, o ziemi rodzącej gigantów i karłów zarazem.
W dziele swoim Józef Flawiusz roztacza przed oczyma czytelnika obraz najstraszniejszej tragedii, jaka w owej dobie spotkała Żydów, ich święte miasto i świątynię, która stanowiła symbol ich religijnej i narodowej tradycji.
Lektura objaśniająca znaczenie i historię wielu słów i popularnych przysłów.
Część II tomu „Bitwa o Ukrainę...” zawiera wybór dokumentów operacyjnych do wojny z bolszewicka Rosją z pierwszej połowy 1920 r. Dokumenty operacyjne (12 V-14 VI 1920)
Przepiękna opowieść o miłości i wierności, o potrzebie przyjaźni, o przyjmowaniu tego, co niesie los. Wszystko to odnajdziemy w tej znanej wielu pokoleniom powieści o pięknym i mądrym psie. Opis surowego klimatu północnej Anglii i Szkocji, ludzi szorstkich w sposobie bycia, ale mających w sobie wielką dumę i ciepło, godnych zaufania.
Autorka opowiada o Wielkich twórcach – Stanisławie Moniuszce, Williamie Shakespearze w Stratfordzie i pałacu Makbeta, Edwardzie Griegu w Troldhaugen, Sigrid Undset w Lillehamer. Pięknym językiem i błyskotliwą narracją opisuje wybitnych i zasłużonych artystów. Opowieść dopełnia epopeja walk Brygady Strzelców Podhalańskich w Narviku.
Opowieść o kobiecie, która która nie była gotowa na zmiany. Koronawirus zmienił życie Ewy - zmusił ją do izolacji i wpłynął na jej relacje i nawyki. Sprawił też, że spojrzała inaczej na otoczenie i ludzi.
Dobór haseł tej książki miał na celu utworzenie interesującej, a dla niektórych czytelników fascynującej lektury.