Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Kolacja w mieście Zobacz większe

Kolacja w mieście

PROUST MARCEL

978-83-66102-72-9

Nowy

EPERONS OSTROGI

WKRÓTCE PREMIERA!!!

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor PROUST MARCEL
Rok wydania 2021
Ilość stron 76
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca EPERONS OSTROGI

Cierpiał, że nie może znaleźć się natychmiast we wszystkich tych miejscach, które rozwijały się tu i tam w nieskończoności jego wizji, daleko od niego. Nagle zadziwiło go brzmienie jego własnego głosu, trochę zgrubiałego i przesadnego, który powtarzał już od kwadransa: „Życie jest smutne, to idiotyczne” (ostatnie słowo zostało podkreślone oschłym gestem prawej ręki, spostrzegł nagły ruch swojej laski). Powiedział sobie ze smutkiem, że te machinalne słowa były dość banalną wersją wizji, których być może nie sposób wyrazić.  
„Niestety! Intensywność mojej przyjemności lub mojego żalu jest bez wątpienia stokrotna, ale treść intelektualna pozostaje ta sama. Moje szczęście jest nerwowe, osobiste, nie potrafię go wytłumaczyć innym i jeśli pisałbym w tej chwili, mój styl miałby te same cechy, te same wady, niestety! tę samą przeciętność, co zazwyczaj”.  Ale błogostan fizyczny, jakiego doświadczał, uchronił go przed długim rozmyślaniem, w nim odnalazł bezpośrednio najwyższe pocieszenie i zapomnienie. Dotarł do bulwarów. Ludzie przechodzili, a on dawał im odczuć swoją  sympatię, czasem spotykał się z wzajemnością.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kolacja w mieście

Kolacja w mieście

WKRÓTCE PREMIERA!!!

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii