Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wszystko składane Rower aparat i przedmieścia Zobacz większe

Wszystko składane Rower aparat i przedmieścia

RAWLUK MACIEJ

978-83-66082-12-0

Nowy

FUNDACJA BĘC ZMIANA

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY!!!

Więcej szczegółów

35,00 zł

50,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor RAWLUK MACIEJ
Rok wydania 2021
Ilość stron 160
Wydawca FUNDACJA BĘC ZMIANA

Książka Wszystko składane to album będący zapisem kilkunastu wypraw fotografa Macieja Rawluka na przedmieścia Warszawy. Składany rower i składany analogowy aparat Voigtländer 667 stały się narzędziami wspierającymi rejestrację tego, z czego składają się przedproża wielkiego miasta. Blisko 100 fotografii tworzy swoisty spis z natury, raport dotyczący przedmieść. Wybrany przez autora zestaw zdjęć przedstawia przestrzeń monotonną, nieciekawą, chaotyczną, będącą dziełem przypadku, odzwierciedleniem stanu „pomiędzy”. Autor przygląda się granicom miasta, ale nie szuka niedostatków, nie krytykuje. Stara się być uważnym obserwatorem wizualnej rzeczywistości i w miarę możliwości obiektywnie ją rejestrować.


Maciej Rawluk – artysta fotograf i filmowiec. Jest autorem książek poświęconych długoterminowym projektom fotograficznym, m. in.: Przystanki polskie, Bałuty – palimpsest, Setka, Posta Romana, Ojczyzna, Jedynka. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w Instytucie Fotografii i Filmu prowadzi Pracownię Dokumentu Fotograficznego.


Krańce miasta są nieostre, trudne do precyzyjnego ustalenia. Chciałem poznać przestrzeń, która przestaje być wsią i zmienia się w miasto, choć najczęściej jest jeszcze czymś innym, jakąś odrębną formą przestrzeni.
Maciej Rawluk, fragment tekstu

Na mapie kilkudziesięciu rowerowych wypraw Macieja Rawluka świetnie widać tymczasowość i niezidentyfikowane elementy podmiejskiego krajobrazu. Warszawa to równocześnie miasto części i zielony archipelag, gdzie miejsca zabudowane przeplatają się z ogrodami działkowymi i nieużytkami. Warto zauważyć, że wyspy odkrywane przez artystę nie są przez niego orientalizowane. Stara się oddać ich zróżnicowanie, ukazać zalety i braki. Widać, że rozumie sens współczesnego miasta i wielki potencjał tego, co włoski architekt i teoretyk Aldo Rossi nazywał Città per parti – „miastem części”.
Tomasz Fudala, fragment tekstu

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wszystko składane Rower aparat i przedmieścia

Wszystko składane Rower aparat i przedmieścia

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY!!!

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii