Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Historia projektowania graficznego Zobacz większe

Historia projektowania graficznego

978-83-65271-76-1

Nowy

KARAKTER

PREMIERA 21.05.2018 !!!

Więcej szczegółów

71,20 zł

89,00 zł

-20%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor KOLESAR ZDENO, MROWCZYK JACEK
Ilość stron 360
Format 196 x 245 mm, oprawa twarda
Wydawca KARAKTER

Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej. Publikacja umieszcza projektowanie graficzne w kontekście społecznym, politycznym i technologicznym. Przedstawia jego ewolucję inspirowaną wynalazkami papieru, druku, pojawieniem się drzeworytu, litografii i fotografii, a także zmiany zachodzące w nim pod wpływem rewolucji przemysłowej, technik cyfrowych i internetu. Podejmuje też zagadnienie relacji modernizmu i postmodernizmu w dizajnie. Podsumowaniem jest próba wskazania obszarów, w których współcześnie działa projektant grafik.

Polskie wydanie książki słowackiego krytyka dizajnu Zdena Kolesára w przekładzie Joanny Goszczyńskiej zostało uzupełnione przez Jacka Mrowczyka o polski kontekst, zagadnienia dotyczące projektowania informacji, polskiej szkoły plakatu oraz historii grafiki użytkowej w XXI wieku. Książka zawiera ponad 500 kolorowych ilustracji.

Jacek Mrowczyk. Urodził się w 1972 roku w Krakowie. Projektant grafiki użytkowej, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współtwórca i redaktor ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D”. Autor artykułów na temat projektowania graficznego oraz Niewielkiego słownika typograficznego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii