Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Dokładnie tam, gdzie teraz siedzisz Zobacz większe

Dokładnie tam, gdzie teraz siedzisz

WILSON ROBERT A

978-83-88922-60-2

Nowy

OKULTURA

16 egz.

„Wilson przewrócił mi w głowie, zupełnie jakby wciągnęła mnie nieskończoność. Byłem zdumiony i zauroczony.”
- Philip K. Dick, autor Valis

Więcej szczegółów

29,60 zł

37,00 zł

-20%

Autor WILSON ROBERT A
Ilość stron 212
Format 150 x 210 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca OKULTURA

Nasze percepcje, uczucia i myśli tworzą tunele, z których składa się nasz labirynt rzeczywistości. Czy jest on czymś stałym i niezmiennym, czy wiecznie płynnym i podatnym na liczne przekształcenia? Jaki mamy wpływ na jego całokształt i w jaki sposób się po nim poruszamy? W jakim stopniu jest to „nasza” przestrzeń, a w jakiej mierze jest ona nam narzucona? Czy w ogóle można się z niej wydostać lub przynajmniej stać się jej architektem? Dokładnie tam, gdzie teraz siedzisz, tworzy się twój wszechświat. Robert Anton Wilson wywraca go do góry nogami.

„Myślę o tej książce jak o maszynie, na wzór corbusierowskiej metafory domu jako ‘maszyny do zamieszkania’. Te ciągi słów i obrazów to mechanizm, zręczne narzędzie mające odłączyć użytkownika od wszelkich map i modeli. Tej maszyny nie obchodzi to, kim jesteś, ani co myślisz. Podłącz się, a wykona zadanie. Jej celem jest wprowadzenie cię w przestrzeń umysłu, gdzie tabliczka ouija przewiduje przyszłość; gdzie mieszkasz w obcym kraju i zaczyna to być dla ciebie normalne, przez co przybysz z twej ojczyzny zdaje ci się kimś dziwnym; gdzie nowa teoria naukowa nabiera sensu; gdzie dzieło sztuki, które wydawało się mistyfikacją lub barbarzyństwem, nagle staje się piękne i pełne znaczenia; gdzie budzisz się i nie wiesz, kim jesteś, ani gdzie się znajdujesz… Maszyna wykona zadanie. Wszystko jej jedno, czy lubisz ten odlot.” (fragment książki)

„Oto jeden z największych naukowych filozofów tego stulecia – mądry, przenikliwy, pełen poczucia humoru i optymizmu.”
- Timothy Leary, autor Neurologiki

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dokładnie tam, gdzie teraz siedzisz

Dokładnie tam, gdzie teraz siedzisz

„Wilson przewrócił mi w głowie, zupełnie jakby wciągnęła mnie nieskończoność. Byłem zdumiony i zauroczony.”
- Philip K. Dick, autor Valis

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii