Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Od fotografii do smartfona na lekcji religii Zobacz większe

Od fotografii do smartfona na lekcji religii

MIELNICKI KRZYSZTOF

978-83-7306-915-2

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

9 egz.

Troska Kościoła o wykorzystanie nowoczesnych środków dydaktycznych w przekazie wiary

Więcej szczegółów

27,30 zł

39,00 zł

-30%

Autor MIELNICKI KRZYSZTOF
Ilość stron 148
Format 150 x 210 mm
Oprawa miękka
Rok wydania 2020
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Niniejsza publikacja przedstawia przegląd założeń teoretycznych nad obecnością i stosowaniem szeroko pojętych środków audiowizualnych na lekcji religii, z uwzględnieniem ich szczególnego rodzaju, jakim są multimedia.

Autor opisuje wybrane środki, które jego zdaniem są wiodące i mają istotny wpływ na kierunki zmian jakości przekazu wiary w rzeczywistości dydaktyki szkolnej. W pierwszym rozdziale ukazuje rozwój mediów na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci i to, jak zmieniają one rzeczywistość, w której żyjemy. W kolejnej części pokazuje jak zmieniło się podejście Kościoła do mediów i w jakim kierunku ono ewoluuje. Następnie omawia sens i jakość środków audiowizualnych na katechezie w świetle istotnych dokumentów Kościoła powszechnego, z uwzględnieniem specyfiki polskiej katechezy. Kolejna część książki została poświęcona środkom audiowizualnym w procesie kształcenia i omówieniu wybranych pomocy dydaktycznych. Ostatnia część jest refleksją nad tym, co obecnie nazywane jest przełomem związanym z wprowadzaniem szerokopasmowego Internetu, który w założeniach ma stymulować rozwój gospodarki i kultury oraz poprawę jakości życia obywateli.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Od fotografii do smartfona na lekcji religii

Od fotografii do smartfona na lekcji religii

Troska Kościoła o wykorzystanie nowoczesnych środków dydaktycznych w przekazie wiary

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii