Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Obrona przed wpływem telewizji Zobacz większe

Obrona przed wpływem telewizji

FORTUNA PAWEŁ

978-83-7306-355-6

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

20 egz.

32,72 zł

40,90 zł

-20%

Autor FORTUNA PAWEŁ
Ilość stron 224
Format 170 x 240 mm, oprawa miękka
Rok wydania 2007
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Tytuł książki może sugerować, iż autor chciał dowieść, że telewizja negatywnie wpływa na odbiorcę; że trzeba się przed jej wpływem bronić. W istocie kierował się on motywacją ściśle poznawczą i dokonał obiektywnej naukowej analizy badanego problemu. Dał przy tym liczne przykłady pozytywnego oddziaływania telewizji.
 Psychologowie znajdą w pracy systematyzację zagadnień związanych z wpływem telewizji na widza i wskazówki, jak można unikać jego niepożądanych skutków. Sformułowane wnioski mają postać hipotez wymagających weryfikacji w badaniach eksperymentalnych. Pedagogów i medioznawców publikacja może zainspirować do opracowywania nowych metod kształtowania w telewidzach umiejętności krytycznego korzystania z najsilniej oddziałującego medium. Dziennikarze i twórcy programów telewizyjnych mają okazję, by poznać formy oddziaływania telewizji, z których istnienia być może dotychczas nie zdawali sobie sprawy. W końcu każdy telewidz może zweryfikować własne przekonanie o rzeczywistym wpływie telewizji i dowiedzieć się, jakie są sposoby obrony przed medialną manipulacją.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Obrona przed wpływem telewizji

Obrona przed wpływem telewizji

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii