Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Powołanie pustelnicze Zobacz większe

Powołanie pustelnicze

S.BRUNA OD MARYI

978-83-61888-02-4

Nowy

FUNDACJA BISKUPA HUGONA

S.  Bruna od Maryi z Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie jest autorką kolejnej publikacji o życiu pustelniczym.

Więcej szczegółów

12,85 zł

18,90 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor S.BRUNA OD MARYI
Ilość stron 40
Wymiary 145 x 210 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca FUNDACJA BISKUPA HUGONA

S. Bruna dała się już poznać jako osoba niezwykle kompetentna w kwestii eremityzmu, która to formę życia osobiście praktykuje w częstochowskiej Pustelni. Niniejsza publikacja s. Bruny wyjaśnia, na czym polega istota życia eremickiego, definiuje je oraz zakotwicza w kościelnym prawodawstwie. Zasadniczo Autorka podzieliła treść swojej książki na dwie części. W pierwszej podaje i wyjaśnia definicję powołania pustelniczego, akcentując takie wektory, jak: radykalne odsunięcie się od świata, milczenie w odosobnieniu, gorliwość w modlitwie, życie pokutą, poświęcenie życia na chwałę Boga oraz za zbawienie świata. W drugiej części wyjaśnia, na czym polega eremityzm diecezjalny i tzw. eremityzm wolny (religijny). Książkę kończą postawione pytania, na które Czytelnik winien udzielić odpowiedzi, by uświadomić sobie czy powołanie pustelnicze jest jego powołaniem, czy też nie.
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii