Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Skąd się biorą dzieci Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia Zobacz większe

Skąd się biorą dzieci Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia

MEISSNER KAROL OSB

978-83-89282-64-4

Nowy

26 egz.

Autor Skąd się biorą dzieci? kładzie duży nacisk na rolę rozmowy w wychowaniu.

Więcej szczegółów

6,72 zł

8,40 zł

-20%

Autor MEISSNER KAROL OSB
Ilość stron 48
Format 130 x 130 mm, oprawa miękka
Rok wydania 2015
Wydawca

Jak czytamy w książce:

Do całej naszej wiedzy, do systemu przyjętych wartości, ostatecznie też i do wiary, dochodzimy w procesie wychowania w dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, to dialog w najszerszym znaczeniu tego słowa, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog, rozmowa, jest istotnym czynnikiem. I chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców, doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w ich oczach, i w ich życiu. Gdy jakaś dziedzina życia ludzkiego nie stanowi przedmiotu rozmowy, dialogu, to nie jest w niej możliwe dojście do pełni człowieczeństwa, gdyż dziedzina ta nie może wejść w całość życia osobowego człowieka.

Problemy związane z odrębnością płciową, z seksualnością człowieka, z początkiem życia ludzkiego stanowią często temat tabu, a rodzicom próbującym go podejmować w rozmowie sprawiają trudność. Dlatego też, aby nie zabrakło żadnej dziedziny życia, która jest wyłączona z dialogu, powstała ta książka. O. Karol nie tylko wyjaśnia rolę rozmowy na "te" tematy z dziećmi, ale także pomaga w formułowaniu odpowiedzi na pojawiające z ich strony pytania, dotyczące tej ważnej sfery życia człowieka.

A w odpowiedzi na tytułowe pytanie budowa ciała zostaje wyjaśniona rzeczywistością rodzicielstwa, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychoseksualnego i dojrzałości psychoseksualnej. Jeżeli mężczyzna nie przeżywa siebie jako możliwego ojca, a kobiety jako możliwej matki, to nie można o nich powiedzieć, że są to ludzie psychoseksualnie dorośli, dojrzali.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Skąd się biorą dzieci Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia

Skąd się biorą dzieci Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia

Autor Skąd się biorą dzieci? kładzie duży nacisk na rolę rozmowy w wychowaniu.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii