Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Motocykle w PRL Zobacz większe

Motocykle w PRL

SZCZERBICKI T.

978-83-7731-181-3

Nowy

VESPER

9 egz.

Rzecz o motoryzacji i nie tylko...

Więcej szczegółów

61,13 zł

89,90 zł

-32%

Autor SZCZERBICKI T.
Rok wydania 2014
Ilość stron 564
Szerokość (mm) 210
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 47
Wymiary 210 x 210 x 47 mm
Oprawa twarda
Wydawca VESPER

Książka "Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko..." powstała jako kontynuacja bestsellerowych "Samochodów w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko..." wydanych w roku 2010. Żadna z tych książek nie rości sobie prawa do miana monografii PRL-owskiej motoryzacji, ani nie gloryfikuje rodzimej myśli technicznej. Obie mają za zadanie po prostu przybliżyć czytelnikowi klimat tamtych lat, przybliżyć mu drogi, parkingi i garaże PRL-u. A jest o czym opowiadać - ponad milion motocykli jakie jeździły po polskich drogach generowało dziesiątki zjawisk - turystycznych, sportowych, użytkowych, urzędowych, handlowych i społecznych.

Przyjęło się powszechnie mianem „motocykle PRL” określać pojazdy produkcji krajowej: WFM, SHL, WSK, Junak. Jest to jednak wielkie uproszczenie, bo obok wspomnianych jednośladów na naszych drogach można było również spotkać kilkanaście marek motocykli importowanych: Jawa, MZ, CZ, IFA, IŻ, M-72, K-750, Panonia, Lambretta, Peugeot, a także: BMW, Triumph, Norton, BSA, AJS, Harley-Davidson i wiele innych.

O tym właśnie opowiada książka „Motocykle PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko…”. Po raz pierwszy pokazano tu faktyczny stan polskiego motocyklizmu w latach 1945-1989. W ramach tytułowego „…i nie tylko…” przywołano w niej wspomnienia o ludziach, którzy odegrali ważną rolę w motocyklizmie lat PRL – konstruktorach, mechanikach, kierowcach sportowych, kreatorach ruchów motocyklowych i wielkich pasjonatach motocykli. Poruszono w niej tematy, które były niegdyś przemilczane.Wielowątkową opowieść ilustruje imponująca liczba ponad 650 unikatowych fotografii, w większości po raz pierwszy publikowanych właśnie tu.

Autorem książki jest Tomasz Szczerbicki, znany dziennikarz i publicysta, autor ponad 20 książek z dziedziny motoryzacji oraz kilkuset artykułów publikowanych w magazynach w Polsce, USA, Anglii, Danii i na Węgrzech.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Motocykle w PRL

Motocykle w PRL

Rzecz o motoryzacji i nie tylko...

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii