Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach Patricia Evans motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

EVANS PATRICIA

978-83-8252-583-0

Nowy

CZARNA OWCA

15 egz.Książka, dzięki której świat usłyszał o słownej agresji.

Więcej szczegółów

33,99 zł

49,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor EVANS PATRICIA
Rok wydania 2023
Ilość stron 310
Szerokość (mm) 135
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 135 x 210 x 18 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca CZARNA OWCA

Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między innymi na pytania, dlaczego zjawisko to tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać. Pomaga rozpoznać przejawy napastliwych zachowań, uczy bezpiecznego i skutecznego reagowania na słowną agresję, a przede wszystkim tego, jak żyć lepiej i szczęśliwiej.

W dwóch całkiem nowych rozdziałach Evans opisuje czynniki zewnętrzne sprzyjające nasilaniu się werbalnych ataków i podpowiada, jak zmniejszać ich negatywne oddziaływanie na związek dwojga ludzi. Przedstawia także różne poziomy słownej agresji.

Przytaczając przykłady zaczerpnięte z setek autentycznych doświadczeń zwykłych ludzi, autorka podsuwa strategie, scenariusze oraz praktyczne plany działania, które pomagają ofiarom przemocy zmierzyć się ze słowną agresją oraz jej sprawcą.

Nowe wydanie Toksycznych słów krok po kroku przybliża czytelnikowi sposoby rozpoznawania przejawów napastliwych zachowań i radzenia sobie z nimi.

Słowna agresja powoduje cierpienie emocjonalne i psychiczne. To kłamstwo powtarzane Tobie albo o Tobie. Zasadniczo słowny agresor definiuje drugą osobę, mówiąc jej, kim ona jest, co myśli, co nią kieruje i tak dalej. Niezależnie czy jesteś ofiarą słownej agresji, czy też jej sprawcą, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem, jest dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu związków opartych na przemocy. Zwykle jeden z partnerów oskarża, obwinia albo znieważa drugiego, ten zaś usiłuje się bronić i tłumaczyć. (…) Jeśli podejrzewasz, że w twoim związku występuje słowna agresja, mam nadzieję, że przeczytasz moje książki. Każda z nich odmalowuje jakiś aspekt tego zjawiska, w sumie dając pełen jego obraz

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkachKsiążka, dzięki której świat usłyszał o słownej agresji.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii