Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Minimediacje z dziećmi O odwadze smutku rozczarowaniu i bliskości Katarzyna Dworaczyk motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Minimediacje z dziećmi O odwadze smutku rozczarowaniu i bliskości

DWORACZYK KATARZYNA

978-83-8165-847-8

Nowy

LEKTORKLETT

4 egz.

Opowieści i ćwiczenia dla dzieci i opiekunów inspirowane ideami Porozumienia bez przemocy

Więcej szczegółów

27,30 zł

39,00 zł

-30%

Autor DWORACZYK KATARZYNA
Rok wydania 2023
Ilość stron 152
Szerokość (mm) 173
Wysokość (mm) 250
Grzbiet (mm) 12
Wymiary 173 x 250 x 12 mm
Oprawa twarda
Wydawca LEKTORKLETT


Konflikt z dzieckiem może być bolesnym przeżyciem dla każdego dorosłego, a kłótnie między rówieśnikami źródłem frustracji opiekunów i nauczycieli. Minimediacje to metoda konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, która ma zastosowanie w domu, na placu zabaw, w szkole, a nawet w pracy.

Minimediacje to opowieści o tym, jak być częścią rozwiązania konfliktu, a nie jego przyczyną. Książka obejmuje 20 opowiadań, będących wprowadzeniami do ćwiczeń, a także teorię na temat poszczególnych zagadnień. Książka pomaga zrozumieć, na czym polega rozwiązywanie sytuacji konfliktowych z dziećmi w duchu Porozumienia bez przemocy. Jest kierowana zarówno do rodziców chcących wzmocnić swoją relację z dzieckiem, jak i do nauczycieli, którzy w codziennej pracy ze względu na jej specyfikę wykorzystują rozmaite metody wychowawcze.

Książka zaprasza do własnej wewnętrznej podróży i do towarzyszenia dziecku we wzrastaniu, do budowania świadomości (u siebie i u dziecka), do pokazywania, że zawsze mamy wybór, że możemy dbać o siebie i jednocześnie brać pod uwagę innych. Dowiecie się z niej, dlaczego nie warto łapać cuchnących skarpetek, o co chodzi z przychylnością i wielu, wielu innych rzeczy.

Autorka, Katarzyna Dworaczyk, pokazuje najbardziej aktualne problemy, z którymi się mierzymy, także te związane z pandemią. Mistrzowsko łączy teorię z praktyką daje wiele konkretnych przykładów sytuacji, rozmów, sposobów szukania rozwiązań. Każda porcja, serwowana w przejrzystych rozdziałach, nadaje się do natychmiastowego stosowania bez skutków ubocznych.

Świat byłby zdecydowanie lepszym miejscem, gdybyśmy potrafili ze sobą rozmawiać tak, jak bohaterowie tej książki.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Minimediacje z dziećmi O odwadze smutku rozczarowaniu i bliskości

Minimediacje z dziećmi O odwadze smutku rozczarowaniu i bliskości

Opowieści i ćwiczenia dla dzieci i opiekunów inspirowane ideami Porozumienia bez przemocy

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii