Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Terapia dzieci impulsywnych Ross W. Greene, J. Stuart Ablon motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Terapia dzieci impulsywnych

GREENE ROSS W., ABLON J. STUART

978-83-233-2440-9

Nowy

WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

5 egz.

Model rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie
Seria: Psychiatria i Psychoterapia

Więcej szczegółów

35,36 zł

52,00 zł

-32%

Autor GREENE ROSS W., ABLON J. STUART
Rok wydania 2022
Ilość stron 276
Szerokość (mm) 155
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 155 x 230 x 15 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Książka skłaniająca do refleksji, uzasadniona konceptualnie i praktyczna z klinicznego punktu widzenia. Model rozwiązywania problemów przez współdziałanie pozwala przyjrzeć się gamie powszechnych poważnych problemów powstających w kontakcie dzieci i rodziców oraz proponuje rozsądne i trafne strategie indywidualne i rodzinne, innowacyjnie ujęte w kontekście deficytów dzieci w obszarach funkcji wykonawczych, komunikowania się i regulowania emocji. To oraz wiele opisów przypadków sprawia, że jest to niezbędna lektura dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi przejawiającymi zachowania eksternalizacyjne.
Stephen P. Hinshaw, PhD Department of Psychology, University of California, Berkeley

Ta nowatorska książka dostarcza praktycznych i łatwych do zrozumienia wskazówek do terapii impulsywnych dzieci i adolescentów. Prezentuje innowacyjny model, bardzo pomocny w poprawianiu jakości życia tych dzieci oraz osób, które się nimi opiekują.
Michael S. Jellinek, MD Child Psychiatry Service, Massachusetts General Hospital, Departments of Psychiatry and Pediatrics, Harvard Medical School

Model rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie Greene’a i Ablona jest doskonałym połączeniem teorii, badań i praktyki klinicznej. Autorzy przedstawiają przemyślany kliniczny zarys oraz określone sposoby interpretowania i opanowywania impulsywnych zachowań dzieci. To lektura obowiązkowa dla każdego klinicysty, który pracuje z takimi dziećmi i młodymi ludźmi.
Howard Abikoff, PhD Institute for Attention Deficit Hyperactivity and Behavior Disorders, NYU Child Study Center

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Terapia dzieci impulsywnych

Terapia dzieci impulsywnych

Model rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie
Seria: Psychiatria i Psychoterapia

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii