Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Dystynkcja Pierre Bourdieu motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Dystynkcja

BOURDIEU PIERRE

978-83-66849-68-6

Nowy

SCHOLAR

Społeczna krytyka władzy sądzenia

Więcej szczegółów

64,26 zł

94,50 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor BOURDIEU PIERRE
Rok wydania 2022
Ilość stron 618
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 30
Wymiary 165 x 235 x 30 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SCHOLAR

Żeby zrozumieć współczesne społeczeństwo klasowe, potrzebujemy trzech rzeczy: Dystynkcji Bourdieu, Dystynkcji Bourdieu i jeszcze raz Dystynkcji Bourdieu”.
prof. Maciej Gdula

"Mimo że socjologia od początku zajmowała się kulturowym aspektem podziałów klasowych, empiryczne badania nad stratyfikacją kultury kojarzone są – nieprzypadkowo – głównie z twórczością Pierre’a Bourdieu. W Dystynkcji zostały przedstawione ramy teoretyczne i metoda analizowania efektu socjalizacji, kapitału edukacyjnego, kontaktów towarzyskich i innych uwarunkowań związanych z przynależnością klasową. Bourdieu rozpatruje te zależności przez pryzmat oddziaływania różnych „kapitałów”, których posiadanie przekłada się na dostęp do ważnych zasobów, jest czynnikiem ekskluzywności lub też odwrotnie – tworzy bariery awansu. A szczególnie godny uwagi, oryginalny wkład Bourdieu do badań kultury i społeczeństwa to wprowadzenie takich pojęć jak „habitus” lub „symboliczne dystanse klasowe”."
prof. dr hab. Henryk Domański

"Mało jest w naukach społecznych książek takich jak Dystynkcja – dzieło kompletne, a zarazem otwarte. Wbrew samozwańczym strażnikom ortodoksji twórczość Pierre’a Bourdieu zachęca, by ciągle odczytywać ją na nowo. Znać Dystynkcję powinien każdy, używać jej – zwłaszcza młodsze pokolenia badaczek i badaczy."
dr hab. Przemysław Sadura

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dystynkcja

Dystynkcja

Społeczna krytyka władzy sądzenia

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii