Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową

BOROWIECKI PAWEŁ

978-83-66616-89-9

Nowy

BORGIS

19 egz.

Konteksty indywidualne i społeczne

Więcej szczegółów

34,93 zł

49,90 zł

-30%

Autor BOROWIECKI PAWEŁ
Rok wydania 2021
Ilość stron 340
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 231
Grzbiet (mm) 16
Wymiary 165 x 231 x 16 mm
Oprawa miękka
Wydawca BORGIS

Publikacja doktora Pawła Borowieckiego powstała w oparciu o rozprawę doktorską, obronioną w 2019 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jej istotą są badania przeprowadzone na grupie 100 osób z niepełnosprawnością – grupie zróżnicowanej pod względem płci, wieku, wykształcenia, stanu cywilnego, aktywności społeczno-zawodowej oraz stopnia niepełnosprawności.

Celem książki jest nie tylko diagnoza zjawiska samotności wśród badanej grupy, ale i znalezienie praktycznych rozwiązań, które pozwoliłyby zmienić codzienność dorosłych osób niepełnosprawnych.

Edukacja nie ogranicza się do transmisji wiedzy, ale ukierunkowana jest na holistyczny/całościowy rozwój z uwzględnieniem aktywności własnej jednostki. Celem edukacji jest przygotowanie osoby do życia społecznego i wyposażenie w umiejętności niezbędne do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Negatywne stany i trudne emocje, do których zaliczamy samotność/osamotnienie, są elementem wielowymiarowej codzienności obfitującej w czynniki ryzyka. Zadaniem edukacji jest poznanie sposobów radzenia sobie z niepowodzeniami, porażkami czy trudnymi emocjami.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową

Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową

Konteksty indywidualne i społeczne

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii