Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Podstawy badania psychiatrycznego Bartosz Grabski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Podstawy badania psychiatrycznego

GRABSKI BARTOSZ

978-83-233-3973-1

Nowy

WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

14 egz.

Podstawy badania psychiatrycznego dla studentów, lekarzy, psychologów i psychoterapeutów

Więcej szczegółów

28,67 zł

40,95 zł

-30%

Autor GRABSKI BARTOSZ
Rok wydania 2015
Ilość stron 164
Szerokość (mm) 159
Wysokość (mm) 236
Grzbiet (mm) 9
Wymiary 159 x 236 x 9 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Książka znakomicie wpisuje się w to, co jest istotą naszej (psychiatry, psychoterapeuty, psychologa czy po prostu terapeuty) relacji z pacjentem, a więc w dialogowość, rozumianą jako wymienność ról – nadawca (terapeuta lub pacjent) staje się za chwilę odbiorcą (pacjent lub terapeuta). Ta wymienność ról dialogowych jest często zaniedbywana w kontakcie lekarz – jego pacjent i odtworzeniu tej cechy dialogu z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne w dużej mierze poświęcona jest książka Bartosza Grabskiego. Jest ona znakomitym przykładem tego, że podręcznik akademicki w dziedzinie zbliżającej się do nauk normatywnych (definicje, granice, wyjątki) może być fascynującą lekturą, o bardzo podmiotowym podejściu do badanych, a przede wszystkim w dużej mierze posługującą się językiem chorych, ich narracjami. Myślę, że książka ta powinna być lekturą nie tylko dla studentów, lecz również dla doświadczonych już klinicystów – dla mnie była taką lekturą.
Z recenzji prof. dra hab. n. med. Andrzeja Czernikiewicza   

Autor często wprost nawiązuje do myśli prof. Antoniego Kępińskiego i innych podobnie myślących klinicystów. Przedstawione wskazówki są spójne z wizją uprawiania psychiatrii promowaną od wielu lat przez ośrodek krakowski, która na pierwszym miejscu stawia bezwzględny szacunek dla osoby chorego oraz jego podmiotowość.
Z  przedmowy prof. dra hab. Józefa Krzysztofa Gierowskiego    

Bartosz Grabski, dr n. med., specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, adiunkt w Katedrze  Psychiatrii UJ CM, lekarz praktyk. Systematycznie prowadzi zajęcia z psychiatrii i seksuologii dla polskich i zagranicznych studentów medycyny i psychologii.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podstawy badania psychiatrycznego

Podstawy badania psychiatrycznego

Podstawy badania psychiatrycznego dla studentów, lekarzy, psychologów i psychoterapeutów

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii