Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Równość i równouprawnienie Zobacz większe

Równość i równouprawnienie

PRACA ZBIOROWA

978-83-8002-871-5

Nowy

DIALOG

16 egz.

Polemiki, refleksje, interpretacje

Więcej szczegółów

34,30 zł

49,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2021
Ilość stron 247
Szerokość (mm) 145
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 145 x 205 x 14 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca DIALOG

Publikacja ta jest nawiązaniem do eseju "Równość i równouprawnienie" (arab. Al-Musawat) Majj Zijady (1886–1941), którego polski przekład ukazał się drukiem w 2019 roku w Wydawnictwie Akademickim Dialog. Zawiera komentarze, polemiki, interpretacje, wyjaśnienia i refleksje opracowane przez interdyscyplinarny zespół badaczy, który podjął się próby umiejscowienia twórczości i poglądów tej palestyńsko-libańskiej pisarki w europejskiej i polskiej historii idei. Każdy z autorów na swój własny sposób dokonał konfrontacji przekonań Zijady z poglądami obowiązującymi zarówno w okresie jej działalności, jak i z obecnym stanem wiedzy. W efekcie czytelnik ma możliwość zapoznania się z szerokim spektrum analizy poglądów i nawiązań do jej eseju – zwłaszcza wątków feministycznych, wschodnich i zachodnich teorii filozoficznych, społecznych idei oświeceniowych czy pojęcia różnorodności.

Publikacja ta umożliwi polskiemu czytelnikowi zaznajomienie się z ważną pracą z obszaru historii idei – punktem widzenia arabskiej intelektualistki z początku XX wieku, nawet dziś niezwykle aktualnym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Równość i równouprawnienie

Równość i równouprawnienie

Polemiki, refleksje, interpretacje

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii