Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Utwory zebrane Tom 13 Polot nad niskimi sferami Zobacz większe

Utwory zebrane 13 Polot nad niskimi sferami

BIAŁOSZEWSKI MIRON

978-83-64822-73-5

Nowy

PIW

8 egz.

Utwory zebrane 13

Więcej szczegółów

27,93 zł

39,90 zł

-30%

Autor BIAŁOSZEWSKI MIRON
Rok wydania 2021
Ilość stron 392
Szerokość (mm) 130
Wysokość (mm) 201
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 130 x 201 x 25 mm
Oprawa twarda
Wydawca PIW

Trzynasty tom Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego to obszerny zbiór wierszy rozproszonych i niepublikowanych z wczesnego i dojrzałego okresu twórczości poety – począwszy od  młodzieńczych tekstów pisanych podczas okupacji, poprzez utwory z czasów debiutu książkowego i późniejszych eksperymentów językowych, aż po nasycone żywiołem dziennikowości wiersze z lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych.

Teksty zamieszczone w zbiorze, z różnych powodów niewłączone przez autora do opublikowanych tomów, w znaczący sposób uzupełniają obraz jego twórczości. Najwcześniejsze są frapującym świadectwem poetyckiej drogi, jaką Białoszewski przeszedł przed swoim późnym debiutem. Późniejsze wzbogacają zakres tematyczny jego poezji o nowe wątki, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy wyrazisty wątek miłosny. Są także ciekawym literackim śladem istotnych momentów biografii Białoszewskiego.

W tomie znalazły się wszystkie znane inedita poetyckie i wiersze rozproszone pochodzące ze wspomnianego okresu, z wyjątkiem tekstów niedokończonych, szkiców i utworów, które autor definitywnie odrzucił (przekreślając je i opatrując komentarzem „niedobre”). Opublikowano tu także przekłady poetyckie Białoszewskiego oraz dramaty: Kalejdoskop i Rozalie. Teksty pochodzą z różnych źródeł – ze zbiorów prywatnych, archiwów PIW-u oraz z Muzeum Literatury.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Utwory zebrane 13 Polot nad niskimi sferami

Utwory zebrane 13 Polot nad niskimi sferami

Utwory zebrane 13

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii