Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wiele mieszkań Zobacz większe

Wiele mieszkań

WALIGÓRSKI MIŁOSZ

978-83-956993-7-5

Nowy

CONVIVO

15 egz.

To tom wierszy, kolejna pozycja w serii Tangere.

Więcej szczegółów

18,20 zł

26,00 zł

-30%

Autor WALIGÓRSKI MIŁOSZ
Rok wydania 2021
Ilość stron 56
Szerokość (mm) 135
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 5
Wymiary 135 x 210 x 5 mm
Oprawa miękka
Wydawca CONVIVO

Filolog, poeta, ojciec? Może po prostu podróżnik? Miłosz Waligórski - wraz z córką - podróżuje po świecie, nawet, gdy pozornie nie przemieszcza się, podróżuje właściwie po wielu mieszkaniach lub w "Wielu mieszkaniach". Uważnym okiem, następnie precyzyjnym piórem, dostrzega mieszanie się porządków i znaczeń światów-mieszkań, słów-mieszkań, czasów-mieszkań, opowieści-mieszkań. Jednak nie tylko mieszkanie, ale i tworzenie się nowych porządków i znaczeń. Powstają one w każdym zamyśle - i w każdej refleksji - łączącym autora z otoczeniem, w podobny sposób jak on w relacji z córką, jedynej, stałej i trwałej, stwarzają się na nowo cały czas.
"Bo taka jest moc słowa". I również taka jest moc wymagającej i przejmującej poezji.
Paweł Orzeł


Miłosz Waligórski (ur. w 1981 roku w Bydgoszczy) - poeta, tłumacz. Laureat Nagrody im. Adama Włodka (2015) i Bydgoskiej Nagrody Literackiej "Strzała Łuczniczki" (2018). Przełożył dwadzieścia książek z serbsko-chorwackiego, węgierskiego i słowackiego. Opublikował dwa autorskie tomy poezji i kilka książek poetyckich, ostatnio "Ziele i zoo" (2019, razem z Anną Waligórską).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wiele mieszkań

Wiele mieszkań

To tom wierszy, kolejna pozycja w serii Tangere.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii