Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wiersze zebrane Stanisław Barańczak wyd. 2019 Zobacz większe

Wiersze zebrane Stanisław Barańczak wyd. 2019

BARAŃCZAK STANISŁAW

978-83-65614-24-7

Nowy

A5

38,50 zł

55,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor BARAŃCZAK STANISŁAW
Rok wydania 2019
Ilość stron 560
Wymiary 148 x 210 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca A5


"Ambicją całej twórczości Barańczaka będzie doskonałość tego, co starożytni Rzymianie rozumieli pod określeniem ars, sztuka rzemiosła. Dzięki temu także te wiersze, które przez krytyków niechętnych nowofalowej poetyce bywały pogardliwie określane jako „poezja publicystyczna”, zdumiewająco przetrwały próbę czasu i dziś nadal poruszają. Choćby właśnie przez drastyczny kontrast między bylejakością życia w Peerelu a wyrafinowaną formą, w jaką poeta tę bylejakość ubrał. To był też jeden ze sposobów niepoddania się klątwie otaczającej rzeczywistości."
TADEUSZ NYCZEK

"Kiedy się czyta dzisiaj Tryptyk z betonu, zmęczenia i śniegu (1980 r.), w nim zaś wiersze kolejkowe, relacje z życia w gierkowskich blokowiskach, sprawozdania z „rzeczywistochy”, jakby powiedział Miron Białoszewski, to ta jego podwójna przynależność, do królestwa poezji i sfery codziennej egzystencji, rysuje się we wzruszającym świetle. Pomysłowość utworów, ich poetycka samoświadomość, kompozycyjny rygoryzm i konsekwencja nie zmieniają się bowiem ani w oschły perfekcjonizm, ani w histeryczny niesmak, ani w skargę, ani w publicystykę."
PIOTR ŚLIWIŃSKI

"Poezja ma być odpowiedzią na skończoność życia, budowaniem sensu, by spłatać figla czającej się na nas nicości. Taką też odpowiedź stara się dać autor „Widokówki...”, wsłuchany w dochodzący doń głos Boga. Głos to przecież niewyraźny, zanikający, jedynie przeczuty, a może wręcz domyślany..."
ANDRZEJ FRANASZEK

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wiersze zebrane Stanisław Barańczak wyd. 2019

Wiersze zebrane Stanisław Barańczak wyd. 2019

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii