Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Ścieżki dźwiękowe Zobacz większe

Ścieżki dźwiękowe

DĄBROWSKA KRYSTYNA

978-83-65614-20-9

Nowy

A5

36 egz.

Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego, tom 105

Więcej szczegółów

22,40 zł

32,00 zł

-30%

Autor DĄBROWSKA KRYSTYNA
Ilość stron 56
Wymiary 145 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca A5

Wiersze w tej książce powstawały długo. Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miejscem, krajobrazem, rozmową. Właśnie rozmowy i spotkania z ludźmi, to wszystko, co rodzi się z międzyludzkich sytuacji, są dla tych wierszy najważniejsze. I notatnik, w którym zapisuję luźne fragmenty, zdania, obrazy, dialogi, i który pełni dla mnie taką rolę jak szkicownik dla malarza.
Krystyna Dąbrowska

Poezja Krystyny Dąbrowskiej, laureatki Nagrody Fundacji Kościelskich i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, tłumaczona już na kilkanaście języków (w tym na chiński) jest tyleż zanurzona w polskim, warszawskim krajobrazie, co w pejzażach egzotycznych, a wszystkie one mówią o historii i śmierci. Po drugiej stronie, równoważącej widome ich ślady – jest miłość, wspólnota, humor języka, w którym słychać, jak drobiazgi życia zatrzymują w samym słowie czyjeś istnienie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ścieżki dźwiękowe

Ścieżki dźwiękowe

Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego, tom 105

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii