Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Sonety + CD Zobacz większe

Sonety + CD

Shakespeare William

978-83-61298-50-2

Nowy

A5

Jest rzeczą naprawdę zdumiewającą, że niecałe cztery stulecia dzielące nas od momentu pojawienia się jednego z najsławniejszych dziś dzieł najsławniejszego pisarza naszej planety stanowią akurat w tym wypadku tak nieprzeniknioną przesłonę. Prawda, że i o samym Shakespearze wiadomo nam zdumiewająco mało...

Więcej szczegółów

32,64 zł

48,00 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor Shakespeare William
Ilość stron 216
Wymiary 148 x 210 mm, płyta CD, okładka twarda
Oprawa twarda
Wydawca A5

Sonety Williama Szekspira w mistrzowskiej interpretacji Marka Kondrata, z muzyką Grzegorza Turnaua.

Jest rzeczą naprawdę zdumiewającą, że niecałe cztery stulecia dzielące nas od momentu pojawienia się jednego z najsławniejszych dziś dzieł najsławniejszego pisarza naszej planety stanowią akurat w tym wypadku tak nieprzeniknioną przesłonę. Prawda, że i o samym Shakespearze wiadomo nam zdumiewająco mało. Sonety są jednak w jego biografii twórczej epizodem najbardziej tajemniczym – pisze Stanisław Barańczak we wstępie do przetłumaczonego przez siebie cyklu 154 sonetów.
Ale czy tylko ta tajemniczość czyni je arcydziełami? Oddajmy ponownie głos tłumaczowi: …czytając Sonet 116, czujemy, że uczestniczymy w formułowaniu prawdy, która jednocześnie potwierdza nasze intuicje i podnosi je na wyższe piętro niedostępnej nam odkrywczości: prawdy, która sięga w głąb nas i zarazem daje nam wstęp do swoich własnych głębi.
Sonety wyrażają to co niewyrażalne, pozwalają uwierzyć w miłość przezwyciężającą czas i śmierć.

Oddajemy w państwa ręce książkę wzbogaconą o płytę, na której Marek Kondrat czyta wybrane przez siebie sonety, a całości dopełnia muzyka Grzegorza Turnaua.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii