Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Galaktyka Gutenberga Zobacz większe

Galaktyka Gutenberga

MCLUHAN MARSHAL

978-83-7982-374-1

Nowy

NARODOWE CENTRUM KULTURY

37,40 zł

55,00 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor MCLUHAN MARSHAL
Rok wydania 2017
Ilość stron 468
Wymiary 160 x 240 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca NARODOWE CENTRUM KULTURY

Herbert Marshall McLuhan (1911–1980), z wykształcenia literaturoznawca (uhonorowany doktoratem
w Cambridge i tytułem profesorskim w University of Toronto), z zamiłowania niestrudzony badacz kultury, występujący przeciwko sztywnym ramom akademickiej nauki. Przedmiotem jego zainteresowania były przede wszystkim role, jakie w społecznym i jednostkowym życiu człowieka pełnią szeroko rozumiane media oraz związane z nimi sposoby komunikacji.

Książka Galaktyka Gutenberga. Tworzenie człowieka druku (1962), ukazująca konsekwencje wynalezienia prasy drukarskiej z ruchomymi czcionkami, weszła na stałe do kanonu literatury traktującej o wzajemnych relacjach kultury, społeczeństwa i mediów. Jej pierwsze pełne polskie wydanie oddajemy właśnie w ręce czytelników.

Seria: MYŚL O KULTURZE

Książki, które wpłynęły na sposób myślenia o kulturze, nieznane dotąd w całości w polskim przekładzie. Teksty, które odegrały istotną rolę w formowaniu kulturoznawstwa i kulturologii i okazały się inspirujące do refleksji nad stanem kultury Zachodu. Eseje podkreślające rolę myślenia o kulturze w rozwoju cywilizacji.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Galaktyka Gutenberga

Galaktyka Gutenberga

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii