Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Polska Partia Robotnicza droga do władzy 1941-1944 Zobacz większe

Polska Partia Robotnicza droga do władzy 1941-1944

GONTARCZYK PIOTR

978-83-64095-02-3

Nowy

FRONDA

 Pierwsza w powojennej historiografii monografia Polskiej Partii Robotniczej – ekspozytury Stalina w okupowanej Polsce. Agenturalne powiązania z Moskwą, szkolenie i ścisła współpraca czołowych działaczy PPR z NKWD.

Więcej szczegółów

30,53 zł

44,90 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor GONTARCZYK PIOTR
Ilość stron 496
Wydawca FRONDA

● Pierwsza w powojennej historiografii monografia Polskiej Partii Robotniczej – ekspozytury Stalina w okupowanej Polsce.

● Agenturalne powiązania z Moskwą, szkolenie i ścisła współpraca czołowych działaczy PPR z NKWD.

● Mafijne metody, polityczne morderstwa i denuncjacje. Współpraca PPR z NKWD i Gestapo w zwalczaniu polskiego podziemia.

● Wewnętrzne porachunki komunistów – zabójstwa sekretarzy partii, walki frakcyjne i kryminalna działalność czołowych działaczy PPR.

● Pijaństwo, bandytyzm, demoralizacja – szokujący obraz stanu kadr komunistycznej konspiracji.

● Mordowanie członków polskich elit, obławy i pacyfikacje polskich wsi. Nieznany dorobek komunistycznej „partyzantki” w okupowanym kraju.

● Zbrojne walki pomiędzy partyzantką komunistyczną a innymi ugrupowaniami polskiego podziemia, zabójstwa żołnierzy NSZ i AK.

● Wykorzystanie PPR przez Moskwę do budowy komunistycznego systemu władzy w powojennej Polsce.
Recenzowana dysertacja powinna być, w moim przekonaniu, obowiązkową lekturą wszystkich tych wydziałów uniwersyteckich, na których wykładana jest najnowsza historia Polski.
                                               Prof. dr hab. Marek Kazimierz Kamiński, PAN
Gdyby nie było równowagi między znajomością dotychczasowej literatury i znajomością najważniejszych źródeł, praca ta nie byłaby tym, czym jest: rozprawieniem się z mitem uporczywie i konsekwentnie budowanym przez lat pięćdziesiąt.
                                                                  Prof dr hab. Tomasz Strzembosz

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii