Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Bóg wpisany w wiersze Zobacz większe

Bóg wpisany w wiersze

ZARĘBIANKA ZOFIA

978-83-64511-54-7

Nowy

PASAŻE

41 egz.

Teologia poetów obcych.

Więcej szczegółów

22,40 zł

28,00 zł

-20%

Autor ZARĘBIANKA ZOFIA
Ilość stron 252
Format 145 x 210 mm, oprawa miękka
Wydawca PASAŻE

Nakreślona w książce panorama poetyk i tematów pomyślana jest w ten sposób, żeby na pierwszym planie znalazły się dociekania metafizyczne, doświadczenia sacrum, teologiczne roztrząsania prowadzone w języku poezji, wyznania  medytacje religijne. Podkreślić należy, iż autorka należy do grona najwybitniejszych znawców wskazanej problematyki.

O spoistości cyklu przesądza kilka czynników: wybór istotnych zjawisk poetyckich, konsekwentna metoda lektury, historycznoliterackie i kulturowe nastawienie, które pozwala usytuować odczytywane teksty w porządku nowoczesnych nurtów literacko-estetycznych, uwzględnić odniesienia do dziejów form oraz idei, dalej: pamięć o czytelnikach, którym autorka klarownie i bez uproszczeń przybliża kwestie filozoficzne oraz artystyczne, jak również dostarcza wielu bardzo potrzebnych informacji kontekstowych.

Wojciech Ligęza

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bóg wpisany w wiersze

Bóg wpisany w wiersze

Teologia poetów obcych.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii