Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Poezje prozą Zobacz większe

Poezje prozą

TURGIENIEW IWAN

978-66022-53-9

Nowy

CIEKAWE MIEJSCA

19 egz.

Poezje prozą to zbiór opowiadań napisanych przez Iwana Turgieniewa pod koniec życia.

Więcej szczegółów

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor TURGIENIEW IWAN
Ilość stron 114
Format 130 x 195 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca CIEKAWE MIEJSCA

Poezje prozą to zbiór opowiadań napisanych przez Iwana Turgieniewa pod koniec życia. Poruszają one kwestie moralne, filozoficzne, egzystencjalne, jak i społeczne. Pełno w nich atmosfery snu (niektóre są spisanymi snami według deklaracji autora), tajemniczości, niekiedy grozy, ale także i prawdy. Część bazuje na prawdziwych wydarzeniach z życia autora. Turgieniew wspomina m.in. o nieuchronności losu, przeznaczenia, jak i dość przewrotnie o psychice ludzkiej (świetnie opowiadanie Człowiek zadowolony). W części opowiadań pojawia się krajobraz Rosji z 2 połowy XIX w. Dzięki swojej ponadczasowości Poezje prozą są jak najbardziej aktualne także i dziś.

Iwan Turgieniew (1818-1883) należy do najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej. Zaliczany do przedstawicieli rosyjskiego realizmu krytycznego, porównywany często z francuskimi klasykami: Flaubertem i Zolą. Pisał dużo: powieści obyczajowe, dramaty, nowele, opowiadania oraz cykl Poezje prozą, mający formę zbioru krótkich opowiadań. Turgieniew był ważną postacią rosyjskiej inteligencji swoich czasów. Doceniano go m.in. za poruszanie aktualnych tematów (m.in. uwłaszczenia), a także za nastrojowe opisy rosyjskiego krajobrazu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Poezje prozą

Poezje prozą

Poezje prozą to zbiór opowiadań napisanych przez Iwana Turgieniewa pod koniec życia.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii