Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Asymptoty Zobacz większe

Asymptoty

PRZYBYSZEWSKA S.

978-83-7908-094-6

Nowy

SŁOWO/OBRAZ

Asymptoty obalają mit, wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska.

Więcej szczegółów

38,50 zł

55,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor PRZYBYSZEWSKA S.
Ilość stron 384
Format 160 x 235 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca SŁOWO/OBRAZ

Tematyką powieści, nigdy dotąd niepublikowanej, jest współczesna, akcja rozgrywa się w kosmopolitycznym środowisku naukowych elit dwudziestolecia międzywojennego. Jej główny motyw to studium rozpadu małżeństwa Edy i Charlesa, bakteriolożki o międzynarodowej sławie i wypalonego zawodowo publicysty.

Powieść stanowi popis erudycji Przybyszewskiej, zawiera liczne dyskusje o literaturze epoki i aktualnych wydarzeniach politycznych. W warstwie psychologicznej autorka podnosi kwestię depresji i dalekosiężnego wpływu stresu pourazowego na człowieka, relacji dorosłej córki z ojcem, problemów pojawiających się w związkach słabych emocjonalnie mężczyzn z silnymi kobietami-intelektualistkami oraz wpływu problemów dorosłych na daleką od niewinności psychikę dzieci.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Asymptoty

Asymptoty

Asymptoty obalają mit, wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii