Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Ponidzie Szlak kajakowy Nidy Wyd 9 motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Ponidzie Szlak kajakowy Nidy Wyd 9

PRACA ZBIOROWA

978-83-8184-347-8

Nowy

COMPASS

15 egz.

Mapa dwustronna z mini-przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:75'000

Więcej szczegółów

9,73 zł

13,90 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 2
Szerokość (mm) 123
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 3
Wymiary 123 x 240 x 3 mm
Oprawa miękka
Wydawca COMPASS

Ponidzie - mapa turystyczna w skali 1:75'000. Przedstawia jeden z ciekawszych turystycznie regionów Polski, położony w województwie świętokrzyskim nad dolną i środkową Nidą.
Zasięg mapy wyznaczają: od północy - Chęciny; od południa - Proszowice; od zachodu - Jędrzejów i od wschodu - Staszów.
Osią regionu jest rozległa dolina Nidy, otoczona pasmami niewysokich wzgórz i garbów. Wzdłuż Nidy leżą najstarsze miasta regionu: Chęciny, Pińczów, Wiślica i Nowy Korczyn. Interesująca historia tego obszaru, wspaniałe zabytki, uzdrowiska, jak również rzadkie w Polsce elementy środowiska – kras gipsowy, murawy kserotermiczne, wapienne i gipsowe wzgórza, silnie meandrująca Nida, tworząca starorzecza i rozlewiska oraz jedyna w Polsce delta śródlądowa sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do odpoczynku.
Gęsta sieć dróg, niewielkie natężenie ruchu, dość małe nachylenie terenu sprawiają, że jest to atrakcyjny teren na rower. Znakowane szlaki piesze łączą ze sobą najważniejsze miasta regionu, a wijąca się wśród łąk i pól Nida idealnie nadaje się do spływów kajakowych. Na obszarze tym rozwija się także turystyka konna. Doskonałe warunki do wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych daje utworzony na rzece Czarnej Staszowskiej zbiornik Chańcza.
Na odwrocie mapy znajdują się plany centrum miast: Buska-Zdroju, Pińczowa i Jędrzejowa (1:20'000). Informator mapy wzbogacony został szczegółowym opisem szlaku kajakowego Nidy wraz z kilometrażem. Zamieszczono tu również opisy wartych zobaczenia zabytków, rezerwatów przyrody, uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych.
Mapa polecana jest do uprawiania różnych rodzajów turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ponidzie Szlak kajakowy Nidy Wyd 9

Ponidzie Szlak kajakowy Nidy Wyd 9

Mapa dwustronna z mini-przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:75'000

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii