Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Góry Wałbrzyskie i Kamienne Mapa laminowana Wyd 2 motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Góry Wałbrzyskie i Kamienne Mapa laminowana Wyd 2

PRACA ZBIOROWA

978-83-8184-391-1

Nowy

COMPASS

2 egz.

Mapa dwustronna
Skala: 1:35'000

Więcej szczegółów

10,43 zł

14,90 zł

-30%

Ostatnie egzemplarze!

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 2
Szerokość (mm) 122
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 5
Wymiary 122 x 240 x 5 mm
Oprawa miękka
Wydawca COMPASS

To jedyna dostępna na rynku mapa Gór Wałbrzyskich i Kamiennych przygotowana w tak dokładnej skali – 1:35’000. Oprócz tytułowych pasm górskich obejmuje swym zasięgiem znaczną część Pogórza Wałbrzyskiego. Dwustronny arkusz zawiera tereny od Kamiennej Góry na zachodzie po Świdnicę i Głuszycę na wschodzie oraz od Bolkowa na północy po czeski Broumov na południu. Tym sposobem w zasięgu mapy znalazły się, niezwykle popularne wśród turystów, Adrspassko-Teplicke Skaly (dostępne także na mapie Gór Stołowych). Oprócz mapy głównej znajdują się dwa plany centrów miast – Świdnicy i Wałbrzycha.

Poprzemysłowe tereny Gór Wałbrzyskich przeżywają dziś swój turystyczny renesans. Niewysokie wzniesienia oplecione gęstą siecią szlaków turystycznych sprzyjają uprawianiu różnych form turystyki i rekreacji. Rozległe panoramy oferują wieże widokowe na Trójgarbie, Chełmcu czy Borowej. Dużą atrakcją są słynne zamki – Książ, Bolków i Grodno. Turyści skorzystać mogą z oferty sanatoryjnej w uzdrowiskach Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój.

Góry Kamienne, mimo że podobne wysokością, mają zgoła odmienny charakter. Nie bez przyczyny nazywane są czasem „sudeckimi Tatrami”. Szlaki prowadzące przez strome zbocza i głębokie doliny są dosyć wymagające. Z zabytków warto tu zobaczyć pocysterskie opactwo w Krzeszowie, dawne domki tkaczy w Chełmsku Śląskim czy tajemnicze Sokołowsko z dawnym sanatorium i urokliwą cerkiewką.

Mapa posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Góry Wałbrzyskie i Kamienne Mapa laminowana Wyd 2

Góry Wałbrzyskie i Kamienne Mapa laminowana Wyd 2

Mapa dwustronna
Skala: 1:35'000

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii