Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Beskid Niski Wyd 18 motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Beskid Niski Wyd 18

PRACA ZBIOROWA

978-83-8184-377-5

Nowy

COMPASS

18 egz.

Mapa dwustronna
Skala: 1:50'000

Więcej szczegółów

9,04 zł

13,90 zł

-35%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 2
Szerokość (mm) 123
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 3
Wymiary 123 x 240 x 3 mm
Oprawa miękka
Wydawca COMPASS

Beskid Niski mapa turystyczna, to dwustronna mapa w skali 1:50'000. Prezentuje obszar najrozleglejszego z polskich Beskidów. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz Gorlice na północy po polsko-słowackie pogranicze na południu.
Beskid Niski to najniższe pasmo górskie w całych Karpatach – maksymalne wysokości wynoszą ok. 1'000 m n.p.m. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa (997 m n.p.m.). Są to najdziksze i najmniej zagospodarowane turystycznie polskie góry, które w niewielkim stopniu zostały zmienione przez człowieka. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc ze śladami dawnych wsi i dziewiczą przyrodą górską, dość liczne pamiątki po mieszkańcach tych ziem (Łemkach) w postaci pięknych drewnianych cerkwi, są dodatkowym powodem, dla którego warto tu przyjechać. Jest to wymarzone miejsce na wyprawy rowerowe. Niewiele tu uciążliwych podjazdów, za to mnóstwo długich, łagodnie wznoszących się i zupełnie bezludnych dolin.
Turysta znajdzie na mapie zaktualizowane szlaki turystyczne, szlaki rowerowe, atrakcje turystyczne Beskidu Niskiego.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Beskid Niski Wyd 18

Beskid Niski Wyd 18

Mapa dwustronna
Skala: 1:50'000

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii