Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Gorczański park narodowy Zobacz większe

Gorczański park narodowy

978-83-8184-118-4

Nowy

COMPASS

22 egz.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:25 000. Szczegółowo przedstawia obszar całego Gorczańskiego Parku Narodowego wraz z enklawami.

Więcej szczegółów

4,55 zł

6,50 zł

-30%

Rok wydania 2020, wyd. IV
Ilość stron 2
Wymiary 115 x 247
Oprawa miękka
Wydawca COMPASS

Gorce są jednym z najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów Zachodnich. W wyższych partiach dominuje krajobraz naturalny z rozległymi obszarami lasów, urozmaiconymi przez polany reglowe. Z gorczańskich polan roztaczają się rozległe widoki na Podhale, Tatry, Babią Górę, Beskid Makowski, Wyspowy, Sądecki, Pieniny i Spisz. Charakterystycznym elementem krajobrazu Gorców jest tradycyjna architektura szałasów pasterskich. W Gorcach istnieją dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej. Funkcjonują tu również wyciągi narciarskie.

Na mapie, poza typową treścią turystyczną, zaznaczono: zasięgi lasów i borów górnoreglowych i dolnoreglowych, starodrzewia świerkowe, jodłowe i bukowe, polany szczególnie atrakcyjne przyrodniczo, osobliwości przyrodnicze, szałasy (zwykłe, zabytkowe, będące własnością GPN, inne), a także wiele innych interesujących elementów. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie można znaleźć obszerne informacje o GPN, m.in. historię Parku, cele ochrony przyrody w Gorcach, wykaz infrastruktury turystycznej (szlaki piesze, rowerowe, konne, ścieżki dydaktyczne i spacerowe). Całość uzupełniają: informator teleadresowy oraz fotografie.

Mapa powstała przy współpracy z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gorczański park narodowy

Gorczański park narodowy

Jest to mapa jednostronna w skali 1:25 000. Szczegółowo przedstawia obszar całego Gorczańskiego Parku Narodowego wraz z enklawami.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii