Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Puszcza Białowieska i okolice, wyd. VIII Zobacz większe

Puszcza Białowieska i okolice, wyd. VIII

978-83-8484-117-7

Nowy

COMPASS

21 egz.

Dokładna i aktualna mapa obszaru Puszczy Białowieskiej. Publikacja zawiera dodatkowo plan Białowieży.

Więcej szczegółów

7,63 zł

10,90 zł

-30%

Rok wydania 2020
Ilość stron 2
Wymiary 125 x 240 mm
Oprawa miękka
Wydawca COMPASS

Dzisiejsza Puszcza Białowieska to rozległy kompleks leśny o powierzchni 150'000 ha, podzielony granicą państwową na część polską oraz białoruską. Dzięki szczególnemu biegowi historii, kompleks ten ostał się działalności człowieka i - co ważne - w wielu fragmentach zachowały się lasy naturalne o cechach lasu pierwotnego, a więc odpowiada polskiej nazwie „puszcza”. Od innych kompleksów leśnych w Polsce, Puszcza Białowieska różni się małym rozczłonkowaniem oraz niewielką ilością enklaw i polan wewnątrz lasu. Na największej z nich – Polanie Białowieskiej, położona jest wieś Białowieża.
Cała polska część Puszczy uczestniczy w światowym projekcie badawczym UNESCO jako rezerwat biosfery, a także jest włączona do europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk i Specjalny Obszar Ochrony Ptaków. Zachodnia część Puszczy jest zarządzana przez Białowieski Park Narodowy. Wschodnia część Puszczy Białowieskiej wraz z terenami przyległymi tworzy Państwowy Park Narodowy „Bieławieżskaja Puszcza”, w którym wydzielono strefy o różnym reżimie ochronnym: ochrony ścisłej, regulowanego użytkowania, masowej turystyki i rekreacji oraz gospodarczą.

Najnowsze wydanie mapy uwzględnia także udostępnioną do zwiedzania w ruchu bezwizowym białoruską część Puszczy Białowieskiej. Na rewersie mapy pokazano sugerowaną trasę zwiedzania i warunki przekroczenia granicy. Całość uzupełnia informator z opisami i zdjęciami.Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Puszcza Białowieska i okolice, wyd. VIII

Puszcza Białowieska i okolice, wyd. VIII

Dokładna i aktualna mapa obszaru Puszczy Białowieskiej. Publikacja zawiera dodatkowo plan Białowieży.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii